Mait Kraun • 19. september 2016 kell 7:00

RBC: kulla hinnalangus jätkub

Kulla hinna tõusu toetavad asjaolud on kadumas.  Foto: EPA

Kulla hind, mis on sel aastal tublisti tõusnud, on viimastel kuudel langenud ja odavnemine peaks jätkuma, teatas Kanada investeerimispank RBC Capital Markets.

„See 24protsendine kulla hinnatõus oli täiesti õigustatud. Kulla jaoks oli tegemist täiusliku tormiga,“ ütles RBC Capital Marketsi toorainete strateeg Christopher Louney CNBC-le. Faktorid, mis kulla hinda edasi viivad, on aga kadumas. Nendeks on mure Brexiti pärast, ärevus Föderaalreservi intressimäärade tõstmise ja kartus USA majanduse tervise pärast.

„Meil oli Brexit, oli ebakindlus ja volatiilsus ja meil olid väga väikesed riigivõlakirjade tootlused. Meil oli väga palju asju, mis töötasid kulla kasuks,“ seletas analüütik.

Investorid näevad kulda tihtipeale turvasadama varana. Selle atraktiivsus on aga viimase paari kuu jooksul vähenenud, sest toetavad faktorid on ära kadumas. Kulla hind jõudis selle aasta tippu 6. juulil ning sealt alates on unts odavnenud 4 protsenti.

„Peamiselt viisid kulla hinda üles kaks faktorit ja mõlemad tekitasid investorite nõudlust. Meie arust on tegemist [niinimetatud] ühejalgse ralliga,“ ütles Louney.

RBC hoiatas, et investorid ei peaks kulda investeerides lootma lõdva rahapoliitika jätkumisele. „Me arvame, et intresside mittetõstmine on hinda juba sisse arvestatud. Untsihind võib tõusta 15 või 20 dollarit, aga 1365 dollari tasemele me uuesti ei jõua,“ teatas RBC.

Investeerimispank ennustab, et 2016. aasta keskmiseks hinnaks kujuneb 1258 dollarit. „See on turul väga ebapopulaarne arvamus. Aga me tõesti näeme, et hind võiks langeda,“ ütles Louney.

Hetkel kuum