Sirje Rank • 12. oktoober 2016 kell 9:03

Ericsson kiskus alla ka Nokia aktsia

Nokia peakontor Espoos  Foto: Scanpix/Reuters

Rootsi telekommunikatsiooniseadmete tootja Ericssoni tänahommikune hoiatus, et kolmanda kvartali tulemused jäävad ootustele oluliselt alla, kiskusid langusse ka konkurent Nokia aktsia.

Ericssoni aktsia kukkus kasumihoiatuse järel 18,4%, Nokia aktsia 7,6%, mis on järsim langus viimase kolme kuu jooksul. Mõnevõrra taastudes kauples Nokia aktsia keskpäeval 4,68% suuruses miinuses.

Swedbanki analüütik Mathias Lundberg kommenteeris agentuurile Bloomberg, et Ericssoni kasumi nii suur kuhtumine oli üllatus. „Me teadsime, et ärikeskkond on nõrk ja et see ka numbrites näha saab olema, kuid me ei teadnud, et asjad on kasumiga sedavõrd halvasti. See oli üllatuseks nii meile kui ka turule,“ ütles ta.

Lundberg ütles, et ilmselt jätkub sama trend ka neljandas kvartalis. Ning et ilmselt on tõmbetuules ka Nokia.

„Nokia peaks praegu olema sarnases seisus. Nokial on laiem tooteportfell ja nõudluse langus lairibasegmendis ei peaks nii suure mõjuga olema, kuid ärikliima on sama. Ma ei oleks üllatunud, kui nad sarnase kommentaariga välja tuleksid.“

Ka aktsiaanalüüsidele keskendunud analüüsifirma Inderes leiab, et Ericssoni kasumihoiatus on Nokia jaoks selgelt negatiivse mõjuga, kuna osutab, et turu olukord on võrguseadmete tootjate jaoks arvatust karmim.

Hetkel kuum