Mait Kraun • 28. märts 2017 kell 16:15

Dow indeksit ähvardab 39 aasta pikim langus

New Yorgi börs.  Foto: EPA

Viimane kord, mil Dow Jonesi indeks langes üheksa päeva järjest, oli USA presidendiks Jimmy Carter, vahendab CNN Money.

USA aktsiaturud hakkasid tänase kauplemispäeva alguses langema, praeguseks on Dow Jonesi indeks tõusnud 0,4 protsenti. Kui täna peaks indeks siiski miinuses lõpetama, oleks tegemist pikima langusega alates 1978. aasta veebruarist, selgub FactSeti andmetest. Eilse seisuga oli Dow langenud kaheksa päeva järjest.

Tõsi, turud pole selle kaheksa päeva jooksul väga palju langenud. Sellegi poolest on kukkumine märgilise tähendusega, sest Wall Streetil on alates Donald Trumpi valimisvõidust toimunud kiire tõus. Võib isegi öelda, et turud sattusid eufooriasse.

Niinimetatud Trumpi ralli on ohtu sattunud, sest vabariiklased ei suutnud Kongressis tervishoiureformi läbi suruda. Nüüd kardavad investorid, et Trumpil on raske oma poliitikat edaspidi läbi suruda.

See tähendab, et maksukärped, regulatsioonide vähendamine ja infrastruktuuri kulutuste suurendamine on sattunud küsimärgi alla. Just need ettevõtlust toetavad Trumpi ideed on aidanud aktsiaturgudel tõusta.

„Inimestele tundub, et taoline läbikukkumine on teinud praegust administratsiooni tunduvalt nõrgemaks,“ ütles nõustamisfirma Yardeni Researchi president Ed Yardeni.

Tasub märkida, et Dow Jonesi kaheksa päeva kestnud langus on pikim alates 2011. aastast. Alates valimistest on indeks jätkuvalt 11protsendiga plussis. Kaheksa päevaga on Dow langenud kokku vaid 1,6 protsenti.

 

Hetkel kuum