Sirje Rank • 20 juuli 2017

Nordea kontserni tulemus jäi alla ootuste

Nordea juht Casper von Koskull  Foto: Scanpix/Reuters

Nordea kontserni teise kvartali tulemused jäid analüütikute ootustele alla ning ka peakontori kolimise kohta otsus esialgu viibib.

Nordea aktsia reageeris majandustulemustele enam kui 4% suuruse langusega. 

Kontserni ärikasum teises kvartalis oli 1,010 miljardit eurot, mis jäi läinud aasta samale perioodile 6%ga alla. Analüütikute ootused olid olnud 1,2 miljardi euro tasemel.

Kasum aktsia kohta oli 0,18 eurot, võrreldes  analüütikute oodatud 0,20 euroga ning läinud aasta teise kvartali 0,25 euroga.

Kontserni teise kvartali puhas intressitulu oli 1,175 miljardit eurot, mis oli veidi kõrgem kui läinud aasta samal perioodil. Analüütikute ootused olid Bloombergi andmeil 1,21 miljardi euro tasemel.

Neto teenustasu tulu ja komisjonitasud kasvasid 6% 850 miljonile eurole, võrrreldes analüütikute prognoositud 858,1 miljoniga.

Kommenteerides kulude numbrit, ütles kontserni juht Casper von Koskull, et Nordea on toonud pangaoperatsioonide digitaliseerimise kulusid ettepoole. Panga kogukulud olid teises kvartalis 1,29 miljardit eurot, mis tähendavad aastatagusega võrreldes 8% kasvu.

„See oli planeeritud ja selle põhjus on, et me oleme praegu keset väga suuri muutusi,“ ütles tegevjuht.

Peakontori võimaliku Rootsist ära kolimise otsuse lubas Casper von Koskull teada anda septembris. Vahepeal on olnud uusi arenguid, mis vajavad kaalumist. Nii Rootsi kui ka Taani valitsused on teatanud, et kaaluvad Euroopa Liidu pangandusliiduga ühinemist, mida Nordea peab oluliseks, kuna see tagaks stabiilsemad reeglid. Nordea on teravalt kritiseerinud Rootsi valitsuse otsust tõsta pankade sissemakseid kriisihaldusfondi võimalike tulevaste kriiside kahjude katteks. Ka seal ei ole otsused veel lukus.

Nordea Balti ja Nordea Eesti tulemuste kohta saab lugeda siit.

Hetkel kuum