Draghi ja Yellen: ärge lammutage reegleid

Jaapani keskpanga juht Haruhiko Kuroda, USA Föderaalreseervi juht Janet Yellen ja Euroopa Keskpanga president Mario Draghi Jackson Hole'is  Foto: Scanpix/Reuters
Sirje Rank • 26. august 2017 kell 5:40

Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi ja USA Föderaalreservi juht Janet Yellen hoiatasid mõlemad viimase finantskrahhi järel karmistatud regulatsioonide leevendamise eest.

Draghi osutas, et USA investeerimispanga Lehman Brothes kollapsile 2008. a sügisel eelnes pea kümme aastat „üsna süsteemset“ regulatsioonide lõdvendamist, vahendas Financial Times. „Me kõik nõustume, et me ei soovi selle kombinatsiooni kordumist,“ ütles Draghi maailma keskpankurite iga-aastasel kohtumisel Jackson Hole’is, USAs.

USA keskpanga juht Janet Yellen osutas oma ettekandes, et krahhi järel süsteemis läbi viidud reformid on selle muutnud oluliselt vastupidavamaks. Ja sedas ilma, et see kuidagi pärsiks majanduse kasvu või laenuandmist. Jellen nentis, et viimane krahh hakkab juba mälust kaduma.

USA presidendi Donald Trumpi administratsioon on lubanud finantsregulatsioonide leevendamist. Samuti on valitsuse lipukirjaks Ameerika huvide seadmine üle kõigi teiste.

Mario Draghi rõhutas oma ettekandes ka vabakaubanduse tähtsust riikide majanduskasvule.

Hetkel kuum