Märt Belkin • 16. oktoober 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Kuidas möödus aktsiamängu teine nädal?

"Börsihai" võitmise kiirkursus eelmisel nädalal Äripäeva toimetuses.
"Börsihai" võitmise kiirkursus eelmisel nädalal Äripäeva toimetuses.  Foto: Andres Haabu

Äripäeva ning LHV ühiselt korraldatud aktsiamängu Börsihai vs. investor Toomas teine nädal esikoha konkurentsis muudatusi kaasa ei toonud.

Mängijate jaoks on olud läinud raskemaks, sest volatiilsuse vähenedes nädala jooksul üle 10% tõusuga aktsiaid S&P 500 indeksis ei olnud. Aktsiaindeksit järgiv indeksfond SPY kasvas ainult 0,23%, vahendas LHV finantsportaal.

Teist nädalat esikohta hoidev ajakirjanik ja investor Aivar Õepa on oma portfellist kaotanud 5442.79 eurot, kuid püsib 342 084 euroga kindlalt liidrikohal. Teised esikümne liikmed on talle lähemale liikunud peamiselt tänu tehnoloogiasektori kiirele kasvule.

Head minekut näitas ka paljudes portfellides leiduv pooljuhtide valmistamisele spetsialiseerunud Nvidia, mis oli 7,33 protsendiga üks kolmest suurimast S&P 500 tõusjast, märkis LHV.

Suurimad üllatajad olid jaemüügihiid Wal-Mart Stores, mis tõusis nädalaga 9,65 protsenti ning 7,6 protsenti tõusnud kemikaalide valmistaja CF Industries Holdings.

LHV maaklertegevuse juht Alo Vallikivi ütles, et pärast esimese nädala kiiret algust on portfellide kasv teisel nädalal veidi pidurdunud ning tase ühtlustunud. „Ees on ootamas aga põnev nädal, kus paljud ettevõtted avalikustavad oma kolmanda kvartali tulemused, mis pakuvad turgudel kindlasti rohkem volatiilsust,“ rääkis ta.

Esikümnes on teist nädalat järjest püsima jäänud lisaks Aivar Õepale ka mõlemal nädalal kolmandal positsioonil olev Rudolf Stenar Saluoks, neljandal kohal olev Karl Tõnissoo ja viienda koha kaheksanda vastu vahetanud Marat Kasparov.

„Börsihai vs. investor Toomas“ aktsiamängust osa võtmiseks tuleb minna lehele www.lhv.ee/hai ning seal oma portfell registreerida. Pärast tänast enam mänguga liituda ei saa. 

Aktsiamängus osalemiseks tuleb registreeruda LHV kasutajaks ning luua aktsiamängu portfell ja maksta osalustasu 25 eurot iga portfelli eest. 19 aastat ja noorematel on osalustasu 15 eurot iga portfelli eest. Võimalik on registreerida mitu portfelli.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt