Liina Laks • 19. detsember 2017 kell 7:00

Euroopa Liit piirab optsioonide ja hinnavahelepingutega kauplemist

Foto: Shutterstock

Euroopa Liidu värske regulatsioon piirab oluliselt binaarsete optsioonide ja hinnavahelepingutega (CFD) kauplemist.

Euroopa Väärtpaberituru järelevalve (ESMA) karmistab kauplemist puudutavaid regulatsioone, millega annab tugeva hoobi kauplemisteenust pakkuvatele ettevõtetele.

ESMA andis juba reede hilisõhtul teada, et kaalub binaarsete optsioonide turundamise ja kauplemise keelamist jaeinvestoritele. Samuti plaanib ESMA keerata kruvid tugevamini kinni kauplemisel hinnavahelepingutega (CFD), vahendab uudisteagentuur Reuters. CFD puhul kaalutakse võimenduse piiramist, olenevalt varast kas kuni 30:1 või 5:1-le.

Reutersi andmetel kasutab ESMA sellega võimu, mis anti talle seoses suure Euroopa regulatsioonipaketi MiFidII-ga, mis jõustub 3. jaanuaril.

Kuna hinnavahelepinguga on võimalik panustada alusvara hinna tõusule või langusele, lisaks saab sellega tavaliselt ka tublisti võimendust võtta, teeb see instrumendi ESMA silmis jaeinvestorile riskantseks. Hoogu andis ESMAle krüptorahadega seotud CFD-de tõus.

Eile said kauplemisettevõtete aktsiad börsil valusa löögi: kivina kukkusid nii IG Groupi, CMC Marketsi kui ka Plus 500väärtpaberid.

Eestis puudutab regulatsioon Admiral Marketsit, mis pakub samuti võimendust ja hinnavahelepinguid.

Hetkel kuum