Lauri Teder • 20 detsember 2017

USA telekomifirma töötajad saavad maksureformi puhul boonuse

Senati vabariiklaste pressikonverents pärast 20. detsembri edukat hääletust.  Foto: EPA

Ühendriikide telekomifirma AT&T teatas, et maksab eduka maksureformi tähistamiseks 200 000 töötajale 1000 dollari suuruse boonuse.

Kolmapäeval läbis vabariiklaste reformiplaan edukalt kongressi mõlemad kojad ning liikus edasi president Trumpi lauale. Uue süsteemi raames langetatakse ettevõtete baasmaksumäär praeguselt 35 protsendilt 21 protsendile, suurendades seega märkimisväärselt suurfirmade vaba raha hulka.

Telekomihiid täpsustas oma avalduses, et kui president allkirjastab reformikava ette jõule, siis makstakse boonused töötajatele välja juba pühade jooksul. Lisaks boonustele lubas AT&T teha Ühendriikides tuleval aastal ka miljardi dollari ulatuses investeeringuid.

Peagi makstav boonus on AT&T-le aga veel võrdlemisi väike kulu: alles nädala eest sõlmis firma juhtkond töötajaid esindava ametiühinguga kokkulepe, mille raames tõsteti paljude töötajate palka 10% võrra. Kahe osapoole vahelised läbirääkimised käivitusid juba mitu kuud tagasi, kui tuhanded AT&T töötajad alustasid streiki, et avaldada meelt töökohakindluse ja alltöövõtuga seotud probleemide üle.

Hetkel kuum