Rait Kondor • 29. juuni 2018 kell 20:55

Börs: USA aktsiaturg lõpetas nädala tõusuga

Foto: Scanpix

USA peamised aktsiaindeksid lõpetasid täna plussis – S&P 500 indeks tõusis 0,08%, Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis 0,23%. Seejuures andsid indeksid enamuse päevasest tõusust ära just viimase kauplemistunni jooksul. Juuni kokkuvõttes tõusis S&P 500 indeks 0,48%.

Börsi vedasid päeva alguses tõusule USA pangaaktsiad, mis läbisid Föderaalreservi iga-aastase stressitesti teise vooru. Pärast tulemuste avalikustamist neljapäeva õhtul, teatasid suur osa USA pankadest dividendi tõstmisest ning aktsiate tagasiostuprogrammidest. Päeva lõpuks oli suurimaks tõusjaks pankade seas Wells Fargo, mille aktsia kerkis 3,4%.

Teiseks oluliseks tõusjaks oli Nike, mis teatas headest kvartalitulemustest ning investoritele meeldis eelkõige paranenud müük Põhja-Ameerikas, mis viimasel paaril aastal oli nõrkust näidanud. Nike tõstis ka 2019. aasta kasumiprognoosi ning kokkuvõttes aitasid head uudised tõusta Nike’i aktsial 11,1% 79,68 dollarini. Päeva sees tegi Nike’i aktsia ka kõigi aegade tipu täpselt 81 dollari peal.

Negatiivse poole pealt teatas Corona õlle müüja Constellation Brands oodatust kehvemast kvartalitulemusest ning hoolimata vastavatest ootustest ei tõstnud  firma käesoleva aasta kasumiprognoosi. See viis Constellation Brandsi aktsia kokkuvõttes 5,8% allapoole 218,87 dollarini.

Reedese kauplemispäeva lõpuosas viis aktsiad allapoole General Motorsi poolt välja toodud hoiatus, et USA valitsuse poolt plaanitavad importtollid mujal toodetavatele sõidukitele, võivad viia „väiksema GM-ini“ ning sellega riskitakse isoleerida USA ettevõtted globaalselt turult. General Motorsi aktsia langes täna 2,8% 39,40 dollarini.

Nafta hind tõusis täna 1,2%, nii et Lääne-Texase naftasegu maksis USA-s päeva lõpus 74,30 dollarit ning Brenti naftasegu 79,42 dollarit (täna +2,0%).

Hetkel kuum