Äripäev • 3. august 2018 kell 13:05

USA töötus 18 aasta madalaimal tasemel

Värske USA töötururaport, mida investorid huviga ootasid, näitab, et töötus on langenud peaaegu 18 aasta madalaimale tasemele.

USA toetaja jalpallimatšil.  Foto: Scanpix

USA töötuse tase langes juulis 3,9 protsendini, kui turule lisandus 157 000 uut töötajat. Seda on aga vähem, kui analüütikud ootasid – loodeti, et kui põllumajanduslikud töökohad välja arvata, kasvab USA tööturg 193 000 uue töökoha võrra, vahendab BusinessInsider.

Lisaks töökohtade arvule kasvas ka keskmine tunnipalk möödunud kuuga võrreldes 0,3 protsendi võrra. Möödunud aastaga võrreldes saab töötaja tunnis keskmiselt 2,7% rohkem palka.

Rõõmustavam areng oli aga 50 aasta madalaimale tasemele langenud töötute registreerimine. Sellel numbril hoitakse kiivalt silma peal, sest see annab USAs märku suurtest koondamislainetest.

„Ma ei ole kunagi sellist kasvunumbrite voogu näinud – numbrites pole mingit volatiilsust,“ imestas Morgan Stanley peaanalüütik Ellen Zentner New York Timesile antud intervjuus. Viimastel kuudel on USA töötururaport toonud järjest positiivseid üllatusi.

Hetkel kuum