Mait Kraun • 3. oktoober 2018 kell 8:21
General Electricu finantsseis muutub järjest kehvemaks.  Foto: Reuters

S&P alandas General Electricu krediidireitingut

Standard & Poor’s alandas eile General Electricu krediidireitingut ehk päev pärast seda, kui ettevõte vahetas välja oma tegevjuhi, vahendab CNBC.

Reitinguagentuur vähendas General Electricu reitingut A pealt BBB+ peale. Tõsi, väljavaadet siiski parandati. Kui enne oli see negatiivne, siis nüüd on see stabiilne.

"Nende tegevuste ajastamine ja maht võivad erineda meie varasematest ootustest, sest uus tegevjuht teeb asju teisiti," teatas Standard & Poor’s. "Viimased uudised elektriseadmete äri kohta on meie arvates muutnud General Electricu konkurentsipositsiooni kehvemaks."

General Electric teatas easmaspäeval, et võtab elektriseadmete äris vastu 23 miljardi dollari suuruse kaotuse. Lisaks sellele eemaldati tegevjuhi kohalt John Flannery, kelle asemele tuli endine Danaheri tegevjuht Lawrence Culp.

Moody's võttis General Electricu krediidireitingu aga vaatluse alla, teatas firma teisipäeval.

"Meie jaoks tekitab muret elektriseadmete äri ja selle langus, mis mõjutab General Electricu rahavoo ja kasumi väljavaadet," ütles Moody’s oma pressiteates.

General Electricu aktsia reageeris 2,6 protsendi suuruse langusega, hiljem aktsia siiski taastus ning oli eile õhtuks Ameerika Ühendriikides 1,9 protsendiga plussis.

Hetkel kuum