Mait Kraun • 15. jaanuar 2019 kell 18:00
A Wells Fargo logo is seen in New York City, U.S. January 10, 2017. REUTERS/Stephanie Keith  Foto: STEPHANIE KEITH

Wells Fargo jäi ootustele alla

USA pangandussektori jaoks kujunes 2018 kasvuaastaks, aga ühe erandiga – Wells Fargo jäi skandaalide tõttu peolt kõrvale, kirjutab Bloomberg.

Wells Fargo käive langes neljandas kvartalis 5 protsenti, mis oli suurem kui analüütikud ootasid. Ühtlasi langes panga käive mullu kolmes kvartalis, mille tõttu langes käive ka aasta lõikes. Samal ajal on teised suurpangad oma käivet kasvatanud.

Wells Fargol on viimastel aastatel olnud mitmeid probleeme. 2016. aastal puhkesid mitmed skandaalid – selgus, et panga töötajad on miljonitele klientidele nende teadmata avanud kontosid.

“On tähtis märkida, et Wells Fargo käive langes kõigi kolme segmendi lõikes – seda nii hulgipanganduses, kohalikus panganduses kui ka varahalduses,” ütles konsultatsioonifirma Opimas LLC tegevjuht Octavio Marenzi. “Väga distsiplineeritud kulutamine ja madalam maksumäär aitasid puhaskasumi languse väikse hoida.”

Wells Fargo puhaskasum langes 6,1 miljardi dollarini (1,21 dollarit aktsia kohta). Sellega ületati Bloombergi küsitletud analüütikute ootust (1,19 dollarit).

Wells Fargo aktsia on täna langenud 1,4 protsenti, 47,8 dollarini.

Hetkel kuum