Mait Kraun • 6. juuni 2019 kell 18:00

Google ostis pilveteenuste firma Lookeri

Google'i kontor.  Foto: Reuters

Google’i emafirma panustab miljardeid dollareid pilveteenuste arendamiseks, vahendab CNN Money.

Nimelt teatas Google neljapäeval, et ostab 2,6 miljardi dollari eest pilveteenuste pakkuja Lookeri. Sellega tugevdatakse ettevõtte pilveteenuste üksust ning klientidele hakatakse pakkuma veelgi võimsamat andmeanalüütikat.

“Google Cloudi kasutavad paljud juhtivad organisatsioonid maailmas, seda nii analüütikas kui ka otsuste tegemisel,” ütles Google Cloudi tegevjuht Thomas Kurian. “Google Cloudi ja Lookeri kombinatsioon võimaldab klientidel kasutada andmetöötlusel uusi funktsioone. See aitab nende digitaalsele muutumisele kaasa.”

Kurian on varasemalt öelnud, et pilveteenuste turul hakatakse “agressiivsemalt konkureerima” ning kiiresti kasvavalt turult tahetakse suuremat osa saada.

Praegu domineerivad pilveteenuste turul Amazon ja Microsoft. Amazon Web Servicesi käive oli 2018. aastal 25 miljardit dollarit, Alphabet pilveteenuste käivet praegu veel ei avalda.

“Looker asutati 2012. aastal, eesmärk oli ehitada platvorm, mis võimaldaks ettevõtetel andmeid integreerida ja seejärel neid töödelda,” kirjutas ettevõtte juht oma blogipostituses.

Hetkel kuum