Inflatsioon tõusis USAs aprillis viimase 12 aasta kõrgeima tasemeni, sest Ühendriikide majandus on taastumas ning energiahinnad hüppasid kõrgemale, teatas tööministeerium kolmapäeval.

- Kütusehinnad on USAs järsult kallinenud.
- Foto: Reuters/Scanpix
Tarbijahinnaindeks, mis mõõdab erinevate kaupade hindu, aga ka eluaseme ja energiaga seotud kulusid, tõusis aastatagusega võrreldes 4,2 protsenti. Dow Jonesi andmetel ootasid ökonomistid kasvuks 3,6 protsenti. Kuine kasv oli 0,8 protsenti, oodati 0,2protsendilist tõusu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Möödunud aastal registreeris Läti oma seni suurima aastase välisinvesteeringute mahu, kaasates üle miljardi euro. Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuri andmetel asus 31 suuremast investeerimisprojektist 20 Riias. Möödunud aastal ületasid Leedu investeeringud Eesti omi 40 korda.