Kui odavalt on odavalt? 2018

Dubai  Foto: pixabay.com

Eestlaste idufirma Traffel.com pani kokku põgusa ülevaate 2018. aasta jaanuarikuu parimatest reisidiilidest algusega Tallinnast, Riiast ja Helsingist. Lennu Tallinnast USAsse sai vähem kui 300 euroga.

Traffel saadab oma tellijatele kolm korda nädalas uudiskirja hetke parimate kauglennu pakkumistega algusega Euroopast.

2018. aasta jaanuarikuu soodsaim kauglend algusega Tallinnast oli 266-eurone edasi-tagasi pilet USA pealinna Washingtoni. Tänaseks on pakkumine aegunud, ent infost õigel ajal kuulnu sai osta pileti aprilli või maisse.

Idufirma Traffel andmetel oli aasta esimese kuu odavaim kauglend algusega Riiast ja Helsingist olnud aga veel tükk maad soodsam. Nimelt müüdi jaanuaris edasi-tagasi lende Riiast Teherani 139 euroga ning Helsingist Dubaisse vaid 80 euroga.

Põhjus, miks lennupilet mõnikord nii vähe maksab, võib olla broneerimissüsteemi hinna sisestamisel tehtud viga, sihtkoha kohta tehtud turunduskampaania või lennufirma sooduspakkumine.

Seejuures on enamasti tegu suurte lennukompaniidega, näiteks Finnair, British Airways, KLM, Turkish Airlines, ja edasi-tagasi lendudega, mitte odavlennufirmade või ühe suuna piletitega, nagu hinnast võiks arvata.

2017. aastal müüdi alla 300 euro maksvaid lennupileteid Tallinnast vähemalt 15 kaugemasse sihtkohta, neist soodsaim oli 235-eurone edasi-tagasi pilet New Yorki. Info Lufthansa ja Air Canada uskumatult odavatest piletitest USA-sse avaldas Traffel augusti lõpus, lennata sai vahemikus 2018. aasta veebruarist maini.

2016. aastal olid odavaimad kauglendude sihtkohad algusega Tallinnast USA pealinn Washington ja Puerto Rico pealinn San Juan, mõlemad edasi-tagasi piletid maksid 273 eurot. 2015. aasta rekordmadal hind oli 220-eurone Turkish Airlines’i lennupilet Tallinnast Tokyosse ja tagasi.

Lennufirmadest ja reisibüroodest sõltumatu idufirma Traffel jälgib sooduspakkumiste leidmiseks kümneid reisisaite, blogisid ja foorumeid pea 20 keeles. Samuti otsib Traffel odavaid hindu lennupiletite broneerimissüsteemidest.

Traffel saadab oma tellijatele kolm korda nädalas uudiskirja hetke parimate kauglennu pakkumistega algusega Euroopast. Kõik diilid pannakse reaalajas üles ka kodulehele traffel.com. Detailsemalt näevad pakkumisi sisseloginud kasutajad. Traffel ise pileteid ei müü, ent suunab kliendid ostma näiteks Skyscannerisse, Momondosse või Kayaki’i, kus konkreetse pakkumise lennupiletid on kõige soodsamad.

Merit Pärnpuu, autor

Hetkel kuum