Kaupleja Alex • 16. november 2018 kell 13:07
Kaupleja Alex asub täna Nvidia aktsiat varitsema.  Foto: Reuters/Scanpix

Mängud või videokaardid? Nvidia või Electronic Arts?

Eile öösel pärast USA börsituru sulgemist teatas videokaartide tootja Nvidia (NVDA) viimase kvartali tulemused. Investoritele ja spekulantidele numbrid ei meeldinud, kuigi tulemused olid võrreldes eelmiste kvartalitega palju paremad.

Kaupleja Alexi jooksevkonto saldo: 10 028,33 EUR

Siit lingilt saate juurdepääsu kaupleja Alexi kauplemiskontole, kus on näha tehingute ajalugu ja avatud positsioonid.

Suurimaks süüdlaseks peetakse krüptokaevurite (cryptominers) nõudluse suurt langust. Varem on ettevõtte tegevjuht väitnud, et krüptovaluuta kaevandajad moodustavad vaid 10 protsenti kogu videokaartide nõudlusest. Teine süüdlane on Ameerika Ühendriikide ja Hiina kaubandussõda, kuigi see tegur ei kajastu väga tulemustes. Pärast tulemuste avalikustamist langes NVDA aktsia järelturul 14–15 protsenti. Oktoobri alguse tipust on Nvidia hind kukkunud juba 42–43 protsenti. FIFA ja NBA mängude tootja Electronic Arts (EA) on langenud täpselt samamoodi.

Ma ei usu, et kaevandajate tõttu, mis moodustab vaid 10% Nvidia videokaartide kogunõudlusest, peaks ettevõtte väärtus langema nii drastiliselt. Eriti veel ajal, kui ettevõtte puhaskasum ja tulu on kasvanud. Sama käib ka videomängude tootja EA kohta. Eriti veel olukorras, kus ettevõte suurendab nii-öelda digitaalse tulu osakaalu (tegemist ei ole videomängude müügitulu, vaid uute tellimuste lisandumisega riistvara/lisamoodulite müügi tõttu jne).

Foto: Kaupleja Alex

Kas lisada EA või NVDA oma aktsiaportfelli? Ettevõtted ei ole otseselt konkurendid. Arvestada tuleb ka asjaoluga, et Nvidia kapitaliseeritus on kuus korda suurem. Kui vaadelda teisi ettevõtte finantsnäitajaid, siis P/E suhtarv on Nvidial tugevam (30 vs. 22). Kasumlikkus on Nvidial samuti parem (36% vs. 18%). Võlakoormus on umbes sama ning ROE ja ROA poolest on kiipide ja videokaartide tootjal oluliselt parem seis.

Täna USA börsituru avanedes plaanin osta ühe ettevõtte aktsiaid, aga enne tehingu sisestamist jälgin, kuidas käitub eelturg ning millised on indeksite avamishinnad.

Siit lingilt saate juurdepääsu minu MetaTrader 5 kauplemiskontole, kus on näha tehingute ajalugu ja avatud positsioonid.

Edukat kauplemist!

Kaupleja Alex

Hetkel kuum