Börsianalüütik: taastuvenergia investorid võiksid Nvidial silma peal hoida

  Saates “Investor Toomase tund” võetakse luubi alla taastuvenergia ning kuidas on selles sektoris hea võimalus AI võidukäigule panustada. Saate külaliseks on Enlight Researchi analüütik Rudolf Stenar Saluoks. Saates tuleb põgusalt juttu ka Enefit Greenist, Ignitisest ning LHV Rohefondidest. Roheteemade väliselt vaadatakse otsa ka hiljutisele Incapi ja GameStopi aktsiate liikumistele. Lisaks ei saa üle ega ümber Nvidiast.

  Rudolf Stenar Saluoks rääkis oma kogemusest taastuvenergia sektoris, mis sai alguse 2016. aastal, kui talle anti võimalus hallata päikeseenergiale keskendunud börsiportfelli. Sellest ajast peale on ta end kursis hoidnud taastuvenergia sektoriga ning hiljuti lõi ta platvormi nimega Solar Equity Intelligence, kus on võimalik leida päikeseenergiasektori põhjalikke analüüse börsiettevõtete kohta.

  Tehisintellekti rolli taastuvenergia sektoris käsitledes tõi Saluoks välja, et AI võib suurendada efektiivsust, eriti andmekeskuste kaudu, mis omakorda tõstab taastuvenergia nõudlust. Ta märkis, et praegu moodustavad andmekeskused ülemaailmsest energiatarbimisest vaid 1-2%, kuid aastaks 2030 võib see tõusta 3-4% peale, suurendades taastuvenergia nõudlust.

  Saates käsitleti ka Incapi ja GameStopi aktsiaid. Incapi osas kiitis ta Investor Toomase otsust mitte müüa Incapi positsioone, vaid hoopis suurendada, nähes ettevõttes pikka perspektiivi. Saluoks usub, et intressimäärade langus võib aidata kaasa taastuvenergia sektori ja seeläbi ka Incapi kasumlikkuse suurenemisele.

  GameStopi kohta rääkis Saluoks, et ta ostis esimesed aktsiad 2020. aastal, kuid müüs need kiiresti maha, kuna nägi seda pigem ajutise võimalusena. Ta jälgis huviga hilisemat aktsiarallit, kuid ei näe pikaajalist väärtust GameStopi aktsias, pidades seda enam meelelahutuslikuks fenomeniks kui tõsiseks investeerimisvõimaluseks.

  Nvidia kohta arutles ta, et kuigi ettevõte on tehisintellekti vallas juhtpositsioonil, on selle aktsia hind väga kõrge ja marginaalid juba niigi tugevad. Saluoks usub, et Nvidia võib tulevikus olla kasumlik, kuid näeb praegu selles ettevõttes palju riske. Samuti tõi ta esile, et Nvidia edu võib positiivselt mõjutada ka taastuvenergia sektorit, suurendades selle nõudlust.

  Saadet juhib Andre Anni Äripäeva börsitoimetusest.

  Fotol: Rudolf Stenar Saluoks. Autor: Andre Anni

  • Investor Toomase tund
  • 11.06.2024
  KIIRUS:
  Börsianalüütik: taastuvenergia investorid võiksid Nvidial silma peal hoida
 • Hetkel kuum