Endine poliitik: kuluhüvitised tembeldasid mind otsekohe mölakaks

  Isegi kui riigikogu liige ei ole enda kodu bensiinilaoks muutnud või mitut kütust ühel ajal tankinud, on kokkupuude kuluhüvitistega avalikkuse silmis igal juhul toksiline, tõdevad endised tipppoliitikud Laine Randjärv ja Indrek Saar Äripäeva raadio saates “Poliitikute töölaud”.

  Pärast Kalle Grünthali hiljutisi kurikuulsaid, nüüdseks juba kriminaalse maiguga seiklusi tanklates on riigikogu liikmete töölaual mitu ettepanekut, kuidas kuluhüvitiste teemaga edasi minna. Üks ettepanek on vähendada saadikute kuluhüvitisi 30 protsendi asemel 20 protsendile palgast, aga võtta seejuures neilt ära aruandekohustus.

  Nii Randjärv kui Saar on skeptilised riigikogu esimehe Lauri Hussari välja pakutud idee suhtes kehtestada kütustele ranged detailsed piirangud. Saates selgub, et poliitikud arutavad kuluhüvitiste teemat omavahel tegelikult päris sageli ning igasugu regulatsioonid kipuvad alati olema vesi skeemitajate veskile. Samas võib Grünthali kriminaalasi võimaliku pretsedendina avaldada teemale positiivset mõju.

  Saadet juhib Äripäeva ajakirjanik Neeme Korv.

  Pildil: Laine Randjärv ja Indrek Saar. Foto: Andres Laanem

  • Poliitikute töölaud
  • 26.10.2023
  KIIRUS:
  Endine poliitik: kuluhüvitised tembeldasid mind otsekohe mölakaks
 • Hetkel kuum