Investeerimiseksperdi nõuanded eduka investeerimisstrateegia loomisel

  Investor ja samuti mitmete investeerimismenukite üks autoritest Tõnn Talpsepp rääkis saates, et tema on enda jaoks pannud paika kindla raamistiku, kuidas ta üldjoontes peaks investeerima. Seal on ühe komponendina turukomponent, kus ta võtab poolega oma portfellist tururiski ja ülejäänud osa portfellist, millega saab teha muid asju, rääkis Talpsepp. Ta selgitas, et strateegia koostamisel tuleb alustada varaklasside valikust.

  Talpsepp leidis saates, et tavainimese mõttekäik on see, et mõtleb esimese asjana tootluse peale ja sellele, et tahaks hästi palju raha teenida. Tegelikkuses on investori sõnul olulisem mõelda sellele, kui palju oled valmis raha kaotama.

  Portfelli strateegiasse lisades võlakirja riski, soovitab Talpsepp ikkagi just vaadata riikide võlakirjade poole, mis on selgelt madalama riskiga ning kõrgeintressiga võlakirjad tema hinnangul on kordades kõrgema riskiga.

  Seega täna turult raha kaasava Storendi võlakirjade puhul tuleb arvestada suurema riskiga, möönab Talpsepp ja lisab, et kõrgeriskiga võlakirjade puhul tuleks seda osa portfellist hajutada ja võiks olla vähemalt 10 erinevat positsiooni. Talpsepp ise sellistel pakkumistel väikeinvestoril osaleda ei soovita ja lisas, et tema võtaks siis juba portfelli aktsiariski, mis võib pakkuda suuremat tootlust.

  Aktsiaturgudest rääkides avaldas investor, et on alati optimist olnud, kuid lisas, et midagi märkimisväärset juhtunud ei ole, kui vaadata suuremaid indeksit. Samas ta lisas, et anomaalsed juhtumid on tehnoloogiasektoris, kus hakkas näiliselt teatav mulli juba eelmisel aastal tekkima ja see on ka jätkunud sel aastal.

  Indeksite liikumises Talpsepp midagi erilist ei näe ja lisas, et ajalooliselt on suur osa aktsiate tõusust ära tehtud lühikese ajaga, ehk investorina on ohtlik olla turu ajastaja ja oodata langust põhjendusega, et  tehnoloogiasektor on juba nii palju tõusnud. „Kes eelmisel aastal väljas oli turgudel, sest turud on nii palju tõusnud, siis see on päris heast tootlusest ilma jäänud,“ leidis Talpsepp.

  Pikemalt aktsiaturgude trendidest ja portfelli strateegiast kuula saatest „Investeerimisportfell 2030“

  Saadet juhtis börsitoimetuse ajakirjanik Jaan Martin Raik

  Foto Simo Sepp ja fotol Tõnn Talpsepp

  Saate „Investeerimisportfell 2030“ salvestamisele pani õla alla finantstehnoloogiaettevõte Admirals.

  • Investeerimisportfell 2030
  • 07.03.2024
  KIIRUS:
  Investeerimiseksperdi nõuanded eduka investeerimisstrateegia loomisel
 • Hetkel kuum