• Jaga lugu:

  Kultuurihing Heidy Purga pelgab Toompeale mattuda: ehk olen enese vastu halastamatu olnud

  Endine ajakirjanik, produtsent ja praegune riigikogu liige Heidy Purga rääkis Äripäeva raadiosaates "Edukad naised", kui keeruline oli tal loomehingena kohaneda riigikoguga, mis on pidevalt negatiivse tähelepanu all.
   
  Aastast 2015 riigikogusse kuulunud Purga väitel on see töö vaimselt kurnav. "Sinna võid mattuda – kas nüüd ennast sinna täienisti ära kaotada, aga vähemalt tasakaalust välja viia," lausus ta.
   
  Purga sõnul on ta näinud, kuidas osa riigikogu liikmetest on avaliku negatiivse tähelepanu tõttu muutunud arglikumaks ega julge enam sõna võtta. "Mõned on isegi täiesti lukku löönud," tõdes ta.
   
  Rahvasaadik nentis, et on samuti vahel Toompeal vahel iseenda vastu kriitiliseks muutunud. "Võib-olla olen ise ka olnud liiga eneserkiitiline ega pole julgenud esiplaanile tükkida," tõdes ta.
   
  Seejuures väitis Purga, et on nüüdseks riigikogu liikmena oma rolli Toompeal leidnud ja talle pakub tööülesannete täitmine rahuldust. Tema väitel ei pea kõik rahvasaadikud pidevalt telekaamerate ees olema, vaid enseteostuse võib leida ka sisulist tööd tehes.
   
  Riigikogu kultuurikomisjoni liige Purga avas ka tagamaad, kuidas teda Reformierakonda kutsuti ja millega praegune kultuuriminister Anneli Ott teda ärritas. Niisamuti tuli juttu, millised olid tema suurimad väljakutsed raadioajakirjanikuna aastakümneid tagasi ja kuidas sündis laulukonkurss „Eesti Laul“. Samuti põhjendas Purga, miks jätkab riigikogu liikmena ööklubidese diskorina esinemist ja muusikaürituste sarja "Must mesi" vedamist.
   
  Veel peatus Purga korra ühel keerulisemal perioodil oma isiklikus elus, kus ajakirjandus tungis tema isiklikku ellu riivates eetilisi piire. Seejuures rääkis ta karjäärinaisest emaks saamisest ja kentsakatest ühiskondlikest ootustest naistele.
   

  • Edukad naised
  • 10.09.2021
  • KIIRUS:
  Kultuurihing Heidy Purga pelgab Toompeale mattuda: ehk olen enese vastu halastamatu olnud
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum