Lev Dolgatsjovi suurim investeerimisviga tuli veerandmiljonilise hinnalipikuga

  Ettevõtja ja investori Lev Dolgatsjovi esimene ja suurim investeerimisviga oli sünge pilguga meestele 250 tuhande euro laenamine. Ise neile võlgu jääda ei tahaks, tunnistas Dolgatsjov.

  Tegemist oli maksmata jäänud võlgade ostmise ja restruktureerimisega tegeleva ettevõttega, kelle võlakirju Dolgatsjov ostis. “Kohtusin omanikega. Võlgade sisse nõudmise eksperdid, aga pakkumine oli nii hea: annad raha kaheks aastaks, saad 11% aastatootlust. Annad neljaks, saad 12%. Ma läksin ahneks,” tunnistab investor saates “Lavajutud”.  

  “Ühe aasta pärast sain aruannetest aru, et see äri hästi ei lõppe. Üritasin oma võlakirju teistele investoritele pakkuda. Nõudlust ei olnud. Jäin ootama, et ehk ei jää minust kõige viimane loll. Äkki keegi teine refinantseerib.”

  Dolgatsjovi sõnul oli üks suuremaid vigu, et alles siis kui asi hapuks läks, hakkas tema tingimusi lugema. “Mul oli kogu aeg õigus laenuvõtjale tagasi müüa! Tagasi müües oleksin isegi kasumit teeninud. Aga siis oli liiga hilja kui seda avastasin. Tagasi ma sealt midagi ilmselt ei saa. Veerand miljonit korstnasse,” tunnistab investor meeldejäävat kaotust.  

  Õppetunnid, mis ta sellest kaasa võttis, on tema sõnul kuldreegel, et alati tuleb lugeda lepingu tingimusi. “Ja ära ole ahne,” rõhutab Dolgatsjov.  

  Millised vead tegi investor Tankeri ja Cleveroniga, kuula saatest.  
  Konverentsi modereeris Jana Saarkoppel.

  Fotol Lev Dolgatsjov. Foto autor: Raul Mee.

  • Lavajutud
  • 26.02.2024
  KIIRUS:
  Lev Dolgatsjovi suurim investeerimisviga tuli veerandmiljonilise hinnalipikuga
 • Hetkel kuum