Justiitsminister: kui vaja, tuleb hakata koondama

  Kalle Laaneti järel justiitsministriks tõusnud Madis Timpson ütles saates “Poliitikute töölaud”, et kui justiitsministeerium saab konkreetsed kärpeülesanded, siis nende täitmiseks tuleb hakata inimesi koondama.

  „Nii nagu mul üks hea tuttav ettevõtja ütles, et senikaua kui inimesi ei koondata, raske ei ole,“ selgitas Timpson ning tõi välja, et sama kehtib ka justiitsministeeriumi kohta.

  Pikemas plaanis toetab minister riigisektoris palkade külmutamist. „Ja kui mõni inimene ära läheb, siis mitte võtta uut asemele, vaid jagada töö olemasolevate töötajate vahel,“ toob minister välja.

  Riigieelarve tasakaalu poole liikumiseks tuleb Timpsoni sõnul aga nii kärpida kui ka vajadusel makse tõsta.

  Saates on peamised teemad seotud justiitsteemadega. Esimeses osas annab minister hinnangu prokuratuuri tööle ning räägib, millist progressi ta seal soovib näha. Samuti kõneleb Timpson konkurentsiseaduse muudatustega seotud probleemidest ning ka eurodirektiivide jõustamisest. Saate teises osas tulevad jutuks vihakõneseaduse, e-hääletamise, teabesaladuse ning ministri kui põlise viljandlase isiklikud eelistused seoses elukoha, tervise ning perekonnaga.

  Saatejuht on Lauri Leet.

  Fotol minister Timpson, foto autor: Siim Lõvi, ERR/Scanpix

  • Poliitikute töölaud
  • 09.05.2024
  KIIRUS:
  Justiitsminister: kui vaja, tuleb hakata koondama
 • Hetkel kuum