Pille Ivask • 30. juuli kell 8:00
Globaalne pilk
Ainult tellijale

Ott Järvela: Autoralli MM-etapp on joppamine

Silmaringisaate “Globaalne pilk” seekordne osa rääkis spordiärist ja spordi rahastamisest. Eesti spordi viimase aja üks olulisemaid uudiseid on, et juba septembri alguses toimub Lõuna-Eestis Rally Estonia, mis on sel aastal ka WRC-sarja ralli. 

Arutasime spordiajakirjaniku Ott Järvelaga, mida niisuguse suure sündmuse korraldamine tähendab ja kui hea ralli võiksid eestlased korraldada. Samas nentisime, et ilmselt on korraldusõiguse saamine veidi ka õnneasi, just nagu läks 1998. aastal, mil Otepää sai endale õiguse korraldada murdmaasuusatamise maailmakarikaetapp. Ja nagu spordisõbrad teavad, sai viimasest alguse pikk suusatraditsioon, mis tõi raja äärde tuhandeid huvilisi ja fänne. Kas sama lugu võiks ka korduda ralliga?

Lisaks neile teemadele arutasime ka selle üle, mis võib saada olümpiamängudest ja mis võiks potentsiaalselt juhtuda, kui järgmisele aastale lükatud suveolümpia toimuks hoopis mõnes teises riigis. Samuti rääkisime spordiringkondades liikuvast rahast, reklaamituludest ning võistlemisest ilma publikuta.  

Saadet juhtis Äripäeva ajakirjanik Pille Ivask. 

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Hetkel kuum