Rapla ettevõtja kultuuri sponsoreerimisest: ka 500 eurot on toeks

  Ettevõtja Siiri Tamm ütleb, et väiksema suurusega ettevõtete toetussummad ei saa olla võrreldavad suurte tegijate omadega. Ta julgutab toetamist alustama ka mõnesajast eurost.

  „Minul oli kultuuri toetamise ees teatav aukartus, et see on midagi erilist, mida teevad erilised inimesed ja suured ettevõtted,“ tunnistab Tamm saates „Kultuur veab majandust“.

  Kohaliku kultuurikorraldaja pöördumisel ilmnes Tammele, et kultuurile saab tõuke anda ka tema ettevõttele sobilike summadega. Praegu ütleb Tamm, et tema juhitud ettevõte Harviker toetab aastas kultuuri ja sporti kokku viiekohalise summaga. Tamme kinnitusel on kohalike ürituste jaoks suur tugi ka 500 või 1000 eurot.

  „Ma julgustan kõiki, et tehke väike samm. Te näete, kui palju te ise vastu saate. Kindlasti on igal ettevõtjal oma valdkonnad, kust ta saab selle hea emotsiooni ja sealt võikski alustada. Summad olgu ka täpselt enda võimaluste piires,“ rääkis Tamm.

  Teine saatekülaline on Viljandi Pärimusmuusika festivali peakorraldaja Ando Kiviberg, kelle sõnutsi sõltub kultuuriprojekti käekäik ja saatus esimestel aastatel suuresti sellest, kui palju suudetakse leida ettevõtjaid, kes sündmust toetaksid.

  Kivibergi sõnutsi on Viljandi Pärimusmuusika festival on enda suuruse tõttu suuremalt jaolt vältinud koostööd kohalike ettevõtjatega, sest see võtaks leiva ära teistelt piirkonna kultuurikorraldajatelt.

  Saates räägitakse veel, kui palju raha toob folk Viljandisse ja mis pärsib praegu selle arengut. Siiri Tamm toob veel välja jagab nõu nii kultuurisündmuste korraldajatele, aga ka ettevõtjatele, kes toetamist kaaluvad.

  Saatejuht on Eget Velleste.

  Foto: Kohalike sündmuste kõrval on Harviker toetanud ka klassikalise muusika üritusi.
  Pildil on Harviker omanikud Harry Grünberg, Siiri Tamm ja teist aastat järjest Eestis toimunud Ukraina suurima klassikalise muusika festivali Odessa Classics kunstiline juht Alexey Botvinov.

  • Kultuur veab majandust
  • 02.11.2023
  KIIRUS:
  Rapla ettevõtja kultuuri sponsoreerimisest: ka 500 eurot on toeks
 • Hetkel kuum