• Jaga lugu:

  Talpsepp: usun, et pidu börsil kestab veel mõnda aega

  Juunis viis oma portfellis läbi põhjaliku riskianalüüsi investor Toomas ning saates „Investor Toomase tund“ tulid teemast rääkima eksperdid, Swedbanki investeeringute strateeg Tarmo Tanilas ja finantsökonoomika doktor Tõnn Talpsepp, kes jagasid soovitusi miks üldse peaks riskianalüüsi tegema ja mida tähele panna.

  Talpsepp tõi välja, mida tema jälgib enne investeeringu tegemist ning milliseid suhtarve vaatab oma portfelli riskitaseme hindamiseks. Siiski veel portfelli riske maandama pole asutud ja Talpsepp usub, et pidu börsil kestab veel mõnda aega, aga on valmis ka languseks.

  Tanilas peab oluliseks ka investeeringust väljumist ning hoiatab likviidsusriski eest. Ta sõnas, et kui turud ülesse lähevad, siis peab investor ohverdama likviidsust, et täiendavata tootlust teenida. Kuid kui risk realiseerub, siis on oluline, kui palju jääb investorile vähelikviidset kraami kätte. 

  Saadet juhtis Jaan Martin Raik

  Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
   Telli Äripäev
   Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
   Jaga lugu:
  • Hetkel kuum