Tõnis Lukas: mõne aastaga on praegune hea elu kadunud

  Isamaa eestseisuse liige ja erakonna juhikandidaat Tõnis Lukas ütles saates „Poliitikute töölaud“, et tulevikku vaatavalt peab rahvuskuultuuri puudutavaid kokkuleppeid ühiskonnas uuendama. 

  „Seda on inimestele raske selgeks teha. Inimesed vaatavad ringi ja ütlevad, et kõik on ju hästi, aga praegu on hästi, aga kui me midagi ei muuda või kokkuleppeid ei muuda, ei ole kahe aasta pärast enam hästi,“ sõnastas Lukas. Praegu ei ole seis rahvuskultuuriga tema sõnul hetkel veel ärev, ent protsessid maailmas toimuvad tänapäeval väga kiirelt ja kui me ei tegele teemaga täna, on homme juba hilja.

  Isamaa tulevikku näeb Lukas siiski mitte äärmuslikuna, vaid mõõduka rahvusriiki ehitava erakonnana. Poliitilise pildi mõttes peab Tõnis Lukas äärmuslikeks praegust koalitsiooni Reformierakonna juhtimisel ühelt poolt ning ERKEt teiselt poolt.

  Intervjuus rääkisime põhjalikumalt Isamaa väärtustest ja tulevikust, aga ka  Eesti riigi ja majanduse väljavaadetest ning poliitilisest kultuurist. Muu hulgas avaldab Lukas, milline oleks tema valik eelarvepuudujäägi katmiseks.

  Saatejuht on Lauri Leet. Fotol Tõnis Lukas, foto autor Raul Mee. 

  • Poliitikute töölaud
  • 08.06.2023
  KIIRUS:
  Tõnis Lukas: mõne aastaga on praegune hea elu kadunud
 • Hetkel kuum