Rikaste TOP sai uue võitja

29. september 2015, 15:42
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20150929/STANDARDTOP01/150929627/AR/0/rikaste-top.jpg
Ainult tellijale

Äripäeva Rikaste TOPi võitis sel aastal ettevõtja, kelle vara väärtuseks hindas Äripäev 234 miljonit eurot.

Rikaste TOPi võitis sel aastal TransferWise'i asutaja Kristo Käärmann. Värske edetabeli esiviisikus on lisaks Käärmannile eelmise aasta võitja Oleg Ossinovski, TransferWise'i teine asutaja Taavet Hinrikus, Merko Ehituse suuromanik Toomas Annus ja Ukrainas kaubanduskinnisvara arendav Hillar Teder.

Esmakordselt avaldab Äripäev rikaste edetabeli ka interaktiivselt. Loo juures olevas tabelis on võimalik ettevõtjaid reastada soo, vanuse ning valdkonna järgi. Samuti on võimalik tabelis erinevaid ettevõtjaid võrrelda ning reastada tabelis olijad ka selle järgi, kellel on vara aastaga kõige rohkem vähenenud ning suurenenud.

Äripäev on rikaste tabeli koostamisel võtnud arvesse ettevõtjatele kuuluvate firmade väärtuse, osaluse börsifirmades ning vähestel juhtudel ettevõtte müügist saadud kasumi. Börsil noteerimata firmade väärtus on arvestatud 2014. aasta majandusaruande põhjal. Väga kiiresti kasvavate firmade puhul oleme arvestanud ka 2015. aasta prognoosiga. Oleme võtnud aluseks ka aktsiakapitali laienemisega kaasnenud tehinguhindu (näiteks  raha kaasanud IT-firmade puhul).

Edetabeli koostamise täpsem metoodika on kirjas 30. septembril ilmuvas ajakirjas, mis jõuab tasuta kõigi Äripäeva tellijateni kolme tööpäeva jooksul. Erinevalt veebis avaldatud tabelist on ajakirjas iga ettevõtja juures ka tutvustav tekst.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2015, 15:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing