19. oktoober 2017 • 4 min
Jaga lugu:

Ruukki tegi teraskatuste arenduses raketiteadust

Foto: Ruukki

Kui katuseehitust peetakse traditsiooniliseks valdkonnaks, kus aastakümneid kasutatakse samu materjale ning tehnoloogiat, siis Ruukki eesmärk on üllatada kliente vähemalt iga kolme aasta tagant mõne uue innovaatilise tootega. Selle aasta uudistoodet võib nimetada teraskatuste raketiteaduseks – tegemist on 100% veetiheda katuseprofiiliga Ruukki Classic® NextGen.Iga turul müüdav ehitusmaterjal peab olema kvaliteetne, jätkusuutlik ja mitmekülgselt testitud. Just nii loob ja arendab ka Ruukki oma uusi tooteid. Ehitusmaailm muutub kiirelt ning uute materjalidega kursis olemine peaks olema iga ehitusettevõtja eesmärk,“ räägib Kristjan Keert, Ruukki katusetoodete müügidirektor Baltikumis.Ta lisab, et oma kodu rajades mõeldakse ikka tulevikule ja parimatele lahendustele ning kust nende kohta ikka uuemat teavet saadakse kui mitte ehitajatelt. „Siin püüamegi olla ehitajatele abiks, arendades välja innovaatiliste omadustega kauakestvaid tooteid, muutes niiviisi ka ehitaja kuvandit kliendi jaoks usaldusväärsemaks. Ruukki eesmärk on olla teraskatuste trendilooja ning Ruukki Classic® NextGen on selle järjekordseks tõestuseks. Ruukki annab oma uuele tootele koguni 50aastase tehnilise garantii!“Classic® NextGen on arendatud spetsiaalselt Põhjamaa karmi ilmastiku jaoks, millel on senistest terasprofiilidest suurem vastupidavus UV-kiirgusele ja korrosioonile. Tegemist on maailma esimese 100% veetiheda katuseprofiiliga, mis on saavutatud toimivate valtside vahele käivate pehmete tihenditega (kinnitatud Soome Tehnoloogiauurimiskeskus poolt: VTT-C-11975-17). Kuna spetsiaalsed tihendid pannakse õigele kohale tehases robotite poolt, muudab see katusematerjali paigaldamise ehitaja jaoks lihtsamaks ja kiiremaks ning tellija jaoks soodsamaks.

Foto: Ruukki

Kandvat konstruktsiooni kaitseb profiilipaani ühendussõlmi kattev korgilahendus. Nn tormikork on esteetiliselt kaunis, nähtavate kruvikinnitusteta liited jätavad katusest lõpuni viimistletud mulje ning uudne terasprofiil on tänu sellele saanud arhitektidelt palju kiitvaid hinnanguid. Välimusest olulisem on muidugi aga see, et otsakorgilahendus hoiab ära võimaluse, et katusepaanide ühenduskohtadest jõuaks lumi ja vesi aluskonstruktsioonini.Viimistletuma väljanägemise annab katusematerjalile ka tagasikeeratud esiserv ehk räästavalts, mille funktsioon on kaitsta katusematerjali lõikeservi. Just profiilipaani esiserv on tavapäraselt sade- ja kondensatsiooniveega enim kokku puutuv lõikeserv ja seega pikaaegse mõjuna kõige suurem riskikoht korrosiooni tekkimiseks. Nüüd on see probleem lahendatud. Lisaks on tagasipööratud serv turvalisem, kuna plekipaane tõstes ei toetu materjal enam terava servaga paigaldaja peopessa või näpuotstele.

Foto: Ruukki

Kauakestev katus sobib ka funkstiili austajatele

Classic® NextGenil on tänu spetsiaalsele 0,6 mm paksusele toormaterjalile väga hea kujupüsivus ning uus profileering kruvikinnituskohtades lubab unustada kruvide õige pingutustaseme probleemid. Seega ei pea paigaldaja muretsema enam selle üle, kas katusekattematerjalil jääb temperatuuride vaheldumisel piisavalt ruumi liikumiseks.Keskmise katuse puhul kulub Classic® NextGeni profiili kinnitamiseks umbes 1500 kruvi, mille kinnitamine on, nagu öeldud, senisest lihtsam ja seega kulub katusepaigaldamiseks vähem kallist tööaega. Uus tehnoloogia võimaldab kasutada profiili ka madalatel, kuni 6-kraadistel katusekalletel, andes sellega piiramatud võimalused näiteks funkstiili armastajatele.Hinnavõrdlus teiste teraskatustega näitab, et uuendusliku Classic® NextGeni hinnatase on vaid umbes 5% võrra kallim. Näiteks keskmise eramu 135ruutmeetrise katuse puhul maksab paigaldus umbes 6000 eurot, puit, tuuletõke ja kile 3000 ning plekist katusematerjal 2300 eurot ehk viiendiku kogu projektist. Aga kuigi kogu katuse ehitamine läheb uue materjali kasutamise tõttu maksma mõned protsendid rohkem, võib olla kindel, et kasutegur on samal ajal oluliselt suurem, sest katuse eluiga on võrreldes teiste katusematerjalidega pikem ja ehitise elutsükli kulu madalam.Lisaks eelöeldule on uus katusematerjal ka vaiksem. Katsete tulemusel selgus, et Classic® NextGeni kasutamisel väheneb katusel ilmastiku tekitav heli 6 detsibelli võrra, mis inimese tajule tähendab kolmandiku võrra vaiksemat heli. Saavutatud on see tänu tehases profiili alla paigaldatud antimikroobsest materjalist heliisolatsioonimaterjalile. Classic® NextGenile pole seega tarvis paigaldada tavapäraselt nõutud heliisolatsioonilinti, mis teisendub rahaliseks võiduks materjalikuludelt.Classic® NextGenil katuseprofiilil on Ruukki 50aastane tehniline ja 20aastane esteetiline garantii. Katust on saada kaheksat värvitooni, nende hulgas ka uus moodne teraskatuste värv antratsiit ehk süsikarva matthall, millest on Kesk-Euroopas saanud vähem kui aastaga kõige populaarsem katuste värvitoon. Uus profiil sobib mitmesuguse arhitektuuriga hoonetele, võimaldab arhitekti loomingus väga lennukaid lahendusi.Olete oodatud Classic® NextGeniga tutvuma meie esindustes Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis või meie edasimüüjate juures! Lähemat informatsiooni leiab uue Ruukki Classic® NextGeni kohta siit.www.ruukki.ee

Ruukki   
Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt