Imelise Teaduse raadiosaates on sel korral kaks pikemat usutlust. Esimene neist käib ühte jalga sel nädalal ilmuva novembrikuise Imelise Teaduse ajakirjaga, täpsemalt selle kaanelooga. Ajakirja kaanel ja tervelt kümnel leheküljel selle sees käsitletakse sel sügisel iseäranis kuumaks paisunud kliimateemat.
Eesti ettevõtted ja avalik sektor tutvustavad sel nädalal Singapuris intelligentsete transpordisüsteemide maailmakongressil Eestis välja töötatud lahendusi.
"Äritehnoloogia saates" räägib 2300 töötajaga turvaettevõtte G4S juht Priit Sarapuu kogemustest IT-lahenduste loomisel ja klientidele pakkumisel.
Superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies kaasasutaja ja tegevjuht Taavi Madiberk ütles konverentsil Äriplaan 2020, et Eesti edu võti on see, kui suudame käivitada ka siinsamas kõrgtehnoloogilise tootmise. Ideaalne edumaa oleks valmistada kõrgtehnoloogilisi tooteid, mis võitlevad globaalse soojenemisega.
Saates on külas Microsoft Eesti juht Mart Mäe ja Elisa Eesti ärikliendiüksuse juht Margus Vaino ning teemaks modernne kontorikeskkond ja targa töö vahendid.
Teise kvartali 3,6protsendilisest majanduskasvust andsid suure osa info ja side ning kutse-, teadus- ja tehnikavaldkond. Kui need tegevusalad kõrvale jätta, on näha, et majanduskasvu hoog on märkimisväärselt aeglustunud, kirjutab Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja.
Kuigi idufirmade puhul on ebaõnnestumine õnnestumisest tõenäolisem, aitab edupotentsiaali tõsta äriloogikast lähtuv mõtlemine ning innovatsiooniga kaasas käia soovivad ettevõtted ei tohiks karta suuremaid riske ja eksperimenteerimist, leiti Äripäeva raadios "Äritehnoloogia saates".
Äripäeva raadio "Äritehnoloogia saate" peateema on krattide ehk tehisintellekti lahenduste kasutamine ettevõtluses. Kogemusi jagavad ning nõu annavad Elisa Eesti telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann ning ärikliendiüksuse juht Margus Vaino.
Tehnoloogiafirma Micron Technology aktsia hakkas teisipäeval pärast börsipäeva lõppu kallinema, sest ettevõtte kvartalitulemused olid oodatust paremad, vahendab MarketWatch.
Riik loob pikaajalist strateegiat aastaks 2035, et Eesti oleks kõigile parim paik elamiseks, töötamiseks ja õppimiseks. Teema ümber toimuvad arutelud toovad riigikantselei ja rahandusministeeriumi ka Arvamusfestivalile, kus vaadatakse veel kaugemale, aastasse 2053, ning arutletakse, milline võiks olla meie elu ja ümbritsev keskkond siis.
Saates "Globaalne pilk" räägime Hiina suurfirmast Huaweist, kes on viimasel ajal sattunud tehnoloogiaskandaalide keskmesse. USA on öelnud, et Huawei võib olla seadmetesse ehitanud tagaukse, mis võimaldab ettevõttel andmeid koguda ja Hiina valitsusel neid kasutada. Kas see on nii? Külas on TalTechi võrgutarkvara professor Tanel Tammet.
Maailmas tegelevad tuumaenergeetikaga praegu pigem iduettevõtted. Tselluloositehasega juhtunu andis tuumaenergiast kõnelemiseks aga hea õppetunni.