15. veebruar 1996 kell 22:00

Ameerika klaasitöösturid otsivad investorit

«GGI Eesti ASi Ameerika osapool GGI on mind palunud, et aitaksin leida mõnda investorit,» rääkis RETi Arengugrupi ASi direktor Mehis Pilv.

GGI Eesti 80% aktsiate omanik on USAs suhteliselt tuntud suur klaasifirma GGI, kelle klaasitehased asuvad Pennsylvanias ja klaasi tootmisega on nad tegelnud vist üle saja aasta, rääkis Pilv. «Neli-viis GGI põlvkonda on seal klaasi tootnud, kuid praegune põlvkond enam klaasiga tegelda ei taha.» Pilve sõnul otsib see GGI vanem põlvkond Kesk-Euroopas, sealhulgas ka Eestis, tehast, kuhu saaks tuua oma suhteliselt uued ja korralikud seadmed.

Kuna nad panid möödunud aastal oma tehased Pennsylvanias seisma, siis ühe võimalusena kaalusid nad kaks aastat tagasi Järvakandis ostetud klaasitehasest loobumist, rääkis Pilv. «Teine võimalus on, et nad tooksid seadmed siia ja saaksid selle eest mingi protsendi aktsiaid mõnes klaasi tootvas ettevõttes,» teatas Pilv.

«Mina olen aga üks paljudest, kes aitab neil leida investorit. Ainult et neid on vaja leida,» lausus Pilv, lisades, et ilmselt lähima kuu jooksul peaks selles suhtes midagi selguma.

Ta märkis, et kuna Läti ja Leedu klaasitehaseid on viimasel ajal suletud ning turuni?? seega olemas, siis võib see mõne investori jaoks olla küllalt huvitav projekt.

Järvakandi klaasitehas suleti möödunud aasta lõpus, kuna tehase vananenud seadmetega klaasi toota ei olnud enam otstarbekas.

Ettevõtte 230 töötajat on suures osas sundpuhkusel. ASi GGI Eesti 20% aktsiate omanik on Eesti riik.

Hetkel kuum