25. veebruar 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Reedel avas Tartus oma büroo üks suuremaid Eesti kinnisvarafirmasid Arco Vara. Lisaks Tallinnale, Kuressaarele ja Pärnule on Tartus firma neljas esindus. Seda juhib Tarmo Hendrikson.

«Kavatseme Tartuski esindada oma põhilisi kliente -- panku ja kütusefirmasid,» ütles ASi Arco Vara juhatuse esimees Arti Arakas. Ta lisas, et loomulikult pakutakse ka traditsioonilist kinnisvaravahendust.

«Me ei näe Tartu kinnisvarafirmades endale konkurenti,» kinnitas Arakas. ÄP

Neljapäeval otsustas Tallinna linnavolikogu linnavaraamet sõlmida munitsipaalettevõtte Osta vara müügilepingu ASiga Loo & Ko. Vara müügihind on 10 miljonit krooni.

Linnavaraameti juhatja Eve Finki sõnul sõlmitakse leping tõenäoliselt kuu aja jooksul. Loo & Ko peab tasuma 10 miljonit krooni kümne päeva jooksul pärast lepingu sõlmimist. ÄP

Tartu linnavolikogu suutis 22. veebruaril kinnitada Tartu tänavuse eelarve suurusega 299 miljonit krooni.

Linnavalitsus andis eelarve projekti volikogule menetlemiseks juba mullu oktoobris. Tööd venitas riigieelarve vastuvõtmise viibimine ning riigi- ja kohalike eelarvete vahekorra seaduse muutmine detsembris.

Tartu linnavolikogu eelarve- ja majanduskomisjoni esimees Janno Reiljan märkis, et võrreldes projektiga suurendati eelarves haridusinvesteeringuid 21 miljoni krooni võrra. ÄP

Kindlustusselts Salva Kindlustus sõlmis reisijate tervisekindlustuse uue edasikindlustuslepingu Londonis asuva rahvusvahelise kindlustuskontserni Lloyds sündikaadiga. Leping jõustus veebruari alguses.

Salva Kindlustuse juhatuse aseesimees Toivo Voit ütles, et edasikindlustaja vahetamine oli tingitud kindlustuskatte suurendamisest. Veeruaris hakkas kehtima maailmas ühtne kindlustuskate, mille suurus on 38 000 USA dollarit. Seni oli katte suurus Euroopa riikides 20 000 Saksa marka ja mujal maailmas 10 000 marka.

Eelmine Salva tervisekindlustuse edasikindlustaja oli Leedu kindlustusselts Preventa. Lepinguga vahetati välja ka välismaal meditsiiniabi andnud Prantuse firma Coris, uus meditsiiniabi osutaja välismaal on Inglise kompanii Mercury International Assistance and Claims Ltd. ÄP

Neljapäeval kinnitas Tartu ülikooli nõukogu 1996. aasta eelarve. Tänavu kulutab ülikool 220 miljonit krooni. Sellest 155 miljonit on haridus- ja teadussummad.

Ülikooli eelarve hõlmab ka ajaloomuuseumi, klassikalise muinasteaduse muuseumi, botaanikaaia, Kääriku spordibaasi, täienduskeskuse ja teadusraamatukogu eelarve. ÄP

Tallinna linnakohus kuulutas välja RASi Tallinna Hotellid pankroti. Pankrotihalduritel seisab ees RASi Tallinna Hotellid likvideerimise käigus rahandusministeeriumile üleantud vara tagasivõitmine, ütles pankrotihaldur Andres Hallmägi.

Kui rahandusministeerium ei ole nõus vabatahtlikult vara loovutama, tuleb esitada ministeeriumi vastu hagi, rääkis Hallmägi.

Rahandusministeeriumi asekantsler Peep Lass ütles, et see, kas varast loobutakse ilma kohtuprotsessita, sõltub sellest, mis vara ja millise hinnaga kõne alla tuleb. Lassi sõnul ei ole välistatud rahandusministeeriumile üleantud Olümpia ja Finest Hotel Groupi aktsiate müümine.

Pankrotihagi esitas Hansapank. Tallinna Hotellid garanteeris ASi Imperial poolt Tartu Kommertspangast võetud laenu 4,8 miljonit krooni. Hansapank ostis nõudeõiguse TKP-lt 1993. aastal. ÄP

Hetkel kuum