26. veebruar 1996 kell 22:00

Kirss prognoosib tänavusele missivõistlusele kasumit

Eelnevatel aastatel on ürituse korraldamine toonud tema sõnutsi firmale vaid kahjumit. Kirss ei soovinud avalikustada käesoleva aasta Miss Estonia ürituse eelarvet. Samuti ei soovinud ta täpsustada, kui suur on firma kahjum praegu. «Võin öelda, et Miss Estonia 95 on teeninud umbes 100 dollarit,» ütles ta. «Missindus ei ole veel rahamäng, kuid ükskord peab see hakkama kasumit teenima,» kinnitas Kirss.

Miss Estonia 96 finaalvõistlus toimub 8. märtsil laeval Mare Balticum. Laev kuulub firmale Estline, kellele on omistatud käesoleva aasta missivõistluse peaabilise tiitel.

Firma Estline müügidirektor Marje Braunbrück keeldus avaldamast summat, mille ulatuses Estline üritust toetab. «Ma ei saa avaldada ka Estline'i protsentuaalset osakaalu ürituse maksumuses, kuna korraldajad pole informeerinud meid missivõistluse eelarve mahust,» sõnas müügidirektor.

Braunbrück ütles, et Estline'i kohustuste hulka kuulub laeval toimuva finaalvõistluse ja pressikonverentsi korraldamisega seotud kulude ning korraldusmeeskonna ülalpidamiskulude katmine, samuti ürituse teavitamine ja organiseerimine Rootsis.

Ürituse ülekandmiseks televisoonis on Miss Estonia 96 korraldajad sõlminud lepingu EVTV ja RTV ühiskanaliga. Eelnevatel aastatel on ürituse edastanud Eesti Televisoon (ETV).

Valeri Kirss ei soovinud kommenteerida, miks jooksid liiva neli kuud väldanud läbirääkimised ETVga.

Hetkel kuum