3. märts 1996 kell 22:00

Ametiühingute keskliit ehitab äri- ja büroohoonet

Paavo sõnul on hoone ehitamiseks kavas rajada uus aktsiaselts, mille omanikud on ehituse tellijana EAKL ja ehituse teostajana SRV Eesti Ehitus. Kõik uue ehituse finantseerijad ei ole Paavo sõnul veel selgunud. Praegu on käimas läbirääkimised investorite kaasamiseks ehitusse, lisas ta.

Kui palju SRV Eesti Ehitus uue maja ehitusse investeerib, seda ei soovinud ehitusfirma peadirektor Toomas Luman kommenteerida.

EAKLi sekretäri-peavarahoidja Jaak Vihalemi sõnul valmib uus 5500ruutmeetrise pinnaga kuuekorruseline hoone 1998. aasta suvel. EAKL ei hakka uusi büroopindu ise kasutama ning kavatseb need välja rentida, lisas Vihalem. Uue hoone rentnikke ei ole tänaseks veel selgunud. Vihalemi sõnul hakkab uus hoone ennast ära tasuma nelja kuni viie aasta pärast ning saadud raha loodetakse kasutada ametiühingute maja renoveerimistöödeks.

Ehituse läbiviija AS SRV Eesti Ehitus ehitab ka ametiühingute majja tuleva kaupluse, mille valmimine on kahe kuu võrra veninud, lisas Jaak Vihalem.

Hoone arhitektuurilise lahenduse autori, arhitekt Ilmar Heinsoo sõnul on ehitama hakatav hoone otseses ühenduses ametiühingute majaga, moodustades koos temaga ühtse terviku.

Hoone esimesele korrusele tulevad äripinnad ning ülejäänud korrustele on planeeritud bürooruumid, selgitas Heinsoo.

Rävala tänaval olevat parkimisprobleemi peaks leevendama planeeritavate parkimishoonete valmimine selles piirkonnas, lisas Ilmar Heinsoo.

Hetkel kuum