26. märts 1996 kell 22:00

Sotsiaalkindlustusamet teeb eeltöid hoone renoveerimiseks

Samal aadressil aasta algul valminud poole väiksema sotsiaalkindlustusameti ning keskhaigekassa hoone renoveerimine läks maksma 7,9 miljonit krooni.

Sotsiaalkindlustusameti peadirektori Ado Viigi sõnul on 2200ruutmeetrise hoone ehitusmaksumuseks arvestatud umbes 16 miljonit krooni. Viigi sõnul täpsustub maksumus projektdokumentide valmimise järel. «6 miljonit krooni on sel aastal hoone remondiks eelarvest eraldatud. Kui raha juurde ei leita tuleb hoonest korda teha vaid pool,» rääkis Viik.

Kuna hoone on mitukümmend aastat remontimata, lammutatakse see maha, jäävad vaid kandekonstruktsioonid, rääkis projekti korraldava ASi Buinco projektijuht Margus Jaago.

Sotsiaalkindlustusameti Tallinna büroo hoone kuulub Tallinna keskhaigla bilanssi. Sotsiaalkindlustusameti rendileping on 25 aastaks. Hoones saavad ruumid veel ka Tallinna ning Harju maakonna haigekassa.

AS Buinco korraldab praegu projekteerimistööde peatöövõtja võistupakkumiseks eelkvalifikatsiooni. Jaago sõnul valmib projekt mais ning ehitus algab suve lõpus.

Kui leitakse eelarvest raha ehituse lõpetamiseks, peaks hoone remont valmima tuleva aasta veebruaris. ÄP

Hetkel kuum