18. juuli 1996 kell 22:00

Forekspank avab Moskva esinduse

Viiendik Forekspanga kliente on Eriku sõnul mitteresidendid ja suurem osa neist asub Venemaal. «Kaugemas perspektiivis ei saa ainult Vene kommertspankadele ja advokaatidele loota. Seal peavad olema oma inimesed ja struktuurid,» ütles Erik.

Eriku sõnul kavatseb Forekspank investeerida Moskva esinduse loomisse 3--4 miljonit krooni. «Kinnisvara hindu arvestades on kasulikum kontor ära osta, kui seda üürima hakata,» ütles ta. Eriku kinnitusel selgub panga esinduse asukoht hiljemalt augusti alguses.

Esinduses hakkab tööle neli inimest. Esinduse juhataja nime ei soovinud Erik veel avalikustada, öeldes vaid, et juhataja elab alaliselt Moskvas. «Ta on üle nelja aasta meie panga klient olnud,» lisas Erik. Eestist Moskvasse keegi tööle ei lähe. «Panga eesmärk on leida kohalikke lojaalseid inimesi, kellele tulevikus oma äri Venemaal rajada,» sõnas Erik.

Erik ei välistanud edaspidi Moskvas Forekspanga filiaali loomist, kui esinduse töötajad oma tegevusega näitavad, et see on vajalik. «Praegu ei ole me selle peale õieti mõelnudki,» lisas ta.

Eesti Panga kinnitusel omab praegu ainsa Eesti pangana Moskvas esindust EVEA pank.

Venemaal tegutsemiseks on vaja Venemaa keskpanga akrediteerimisluba. Eriku kinnitusel ei ole Forekspank seda veel saanud. «Asi võtab aega umbes ühe kuu. Meil on paberid just sisse andmisel,» täpsustas ta. Eriku sõnul ei ole nõuded loa saamiseks kõrged.

Raivo Eriku sõnul tegutseb Forekspank Venemaal juba panga loomisest saadik 1992. aastal. «Praegu teenindame kliente maksete ja valuutatehingute osas,» kinnitas Erik.

Järgmised esindused ida pool võiksid Eriku sõnul tulla Peterburis ja Kiievis. «Enne järgmist aastat me sellele aga ei mõtle,» ütles Erik.

Hetkel kuum