8. august 1996 kell 22:00

Edelaraudtee asutamine lükkub edasi septembrikuusse

Tallinna--Lelle, Lelle--Viljandi ja Lelle--Mõisaküla raudteeliini haldama hakkava ning sajaprotsendiliselt riigile kuuluva ASi Edelaraudtee tulevane peadirektor Jüri Kuusik ütles, et tõenäoliselt õnnestub firma moodustada septembri keskel, kuid siin sõltub tema sõnul nüüd kõik valitsuse töökoormusest ning kooskõlastuste laekumisest.

Kuusiku sõnutsi luuakse kuni ASi Edelaraudtee moodustamiseni RE Eesti Raudtee koosseisus Edelaraudtee äriüksus. Äriüksus luuakse 15. augustil ning see tegutseb äriüksusena seni, kuni õnnestub aktsiaselts Edelaraudtee registreerida ning vara vastu võtta.

Jüri Kuusik ütles, et äriüksus on iseseisev juriidiline üksus, millel on oma arved ja tööandja õigused. Tema sõnul saaks ASist Edelaraudtee hiljem vaid Edelaraudtee äriüksuse õigusjärglane, kes annaks talle kõik üle. Tegu on samasuguse äriüksusega, nagu on praegu RE Eesti Raudtee koosseisus ka kinnisvara äriüksus, rääkis Kuusik.

Äriüksuse opereerimiseks vajalik vara antakse neile üle ettenähtud esimese etapi käigus, ütles Kuusik.

Kokkuleppe kohaselt REga Eesti Raudtee jagatakse varad ära kahes etapis. Esimese etapi käigus jagati ära vara, mille riik paigutab ettevõttesse mitterahalise sissemaksena. Kuusiku sõnul kuuluvad siia alla teed, side, elekter ja signalisatsioon.

Pärast esimeses etapis üleandmiseks ette nähtud varade ülevõtmist alustatakse Kuusiku ütlusel varade ülevõtmise teise etapi läbirääkimisi.

Kuusiku sõnul kuuluvad nn teise etapi varade hulka hooned, kauba- ja reisiveerem, diiselrongid ning vedurid. Selle vara jagamisega loodetakse Kuusiku sõnul valmis saada enne 31. detsembrit.

Hetkel kuum