12. september 1996 kell 22:00

Seesam arutas aktsiakapitali suurendamist

Eile pärastlõunaks ei olnud koosolek Helsingis veel lõppenud, kuid Seesami kindlustusdirektor Taivo Saar kinnitas, et Seesami ja Seesam-Elu aktsiakapitali suurendatakse kindlasti.

1. jaanuarist 1997 peab vastutuskindlustusega tegeleva kindlustusseltsi aktsiakapital olema 10 miljonit ja elukindlustusega tegeleva kindlustusseltsi aktsiakapital 12 miljonit krooni.

Seesam on Eesti Aerometi järel (auditeeritud omakapital 34,8 miljonit krooni) Eestis suuruselt teise omakapitaliga kindlustusselts -- suurusega 34,2 miljonit krooni.

Kindlustusseltsi omanikud plaanivad Äripäeva andmetel Seesami aktsiakapitali suurendada fondiemissiooni teel, kuna selts on niigi kapitaliseeritud.

Küsimusele, kumb on tõenäolisem, kas omanikud otsustavad aktsiakapitali suurendada omakapitali arvel või investeerivad puuduolevad miljonid täiendava sissemaksena, Taivo Saar eile veel kindlat vastust anda ei tahtnud. «See selgub homme hommikul,» ütles ta.

Kindlustusseltsi Seesam suuromanikud on Soome suuruselt teine kindlustusselts Pohjola (45%), USA kindlustushiiglane American International Group (29%), kes on oma tütarpanga UeberseeBank kaudu ka Forekspanga aktsionär, ja Põhja-Eesti Pank (20%). Seesami väikeaktsionäride seas on Maapank, Hoiupank, EVEA pank, EMI jmt.

Seesami nõukogu esimees on Jukka Peltola, kes esindab Pohjolat. Pohjola esindaja on Seesami nõukogus ka Jyrki Hägglund, Eesti majandusjuhtide instituuti (EMI) esindab Jüri Truusa, Põhja-Eesti Panka esindavad praegune PEPi juhatuse esimehe esimene asetäitja Margus Talsi ja PEPi endise juhatuse liige Riho Remmel.

Remmel lahkus PEPist eemise aasta lõpus, kui PEPi 1/6 aktsiapaki omanikuks sai Ühispank ja Ühispanga Tartu filiaalist tuli PEPi etteotsa uus juhtkond.

Nõukogu esindab omanike huve, aga Remmel PEPi omanikeringi Äripäevale teadaolevalt ei kuulu.

PEPi juhtidelt eile õhtul pikaksveninud juhatuse koosoleku tõttu kommentaari selle kohta, keda Remmel nende arvates nõukogus esindab, saada ei õnnestunud.

Hetkel kuum