1. oktoober 1996 kell 22:00

Eestisse tuli esimene elukindlustusmaakler

Global Assurance'i konsultant Ain Niineste ütles, et kontori avamise eesmärk on jälgida eelkõige turu arengut. «Firma esindajad käisid Eestis juba aastavahetuse paiku,» lausus Niineste. «See, et nad otsustasid esinduse avada, näitab, et nad näevad Eestis perspektiivi.»

Kindlustusinspektsiooni peadirektor Ellen Ridaste lausus, et Eestis tohib kindlustusseaduse kohaselt müüa ainult Eesti kindlustusseltside poliise, mistõttu Global Assurance'i esinduse puhul on esialgu tegemist konsultatsioonifirmaga.

Niineste sõnade kohaselt näeb Global Assurance perspektiivi eelkõige pensionikindlustusturu arengus. Seni on Eesti pensionikindlustuse areng tema ütlusel olnud tagasihoidlik kahel põhjusel: ühelt poolt puuduvad seadused ja elukindlustusturu arengut soodustavad tingimused; teisalt ei ole inimestel veel piisavalt raha, et seda tuleviku tarvis säästa.

Global Assurance, kes Rootsis kogus eelmisel aasta 1,3 miljardit krooni preemiaid, on seotud ka reisilaeval Estonia hukkunute omastele Norra kindlustusfirma Skuld poolt makstud hüvitiste paigutamiseks loodud fondiga.

Kindlustusmaaklerite tegevust ei reguleeri praegu ükski seadus, samuti ei pea kindlustusmaaklerid alluma kindlustusinspektsiooni kontrollile ega esitama kindlustusjärelevalvele oma tegevuse kohta aruandeid.

Ellen Ridaste märkis, et praegu ettevalmistatavas uues kindlustusseaduses tuleb kindlustusmaaklereid puudutav peatükk. Samuti leevendavad olukorda võlaõiguse seaduses tehtavad täiendavad sätted kindlustusmaaklerite tegevuse kohta, lisas Ridaste.

Ridaste lisas, et Global Assurance'il on võimalik esialgu hakata vahendama Eesti kindlustusseltside tooteid, kuni vajalike seaduste väljatöötamiseni. «Ma arvan, et seda nad ka teevad,» märkis Ridaste.

Seni tegutseb Eestis umbes viis kahjukindlustusmaaklerfirmat, neist tuntuim on rahvusvaheline maaklerfirma Lowndes Lambert Eesti AS. Kahjukindlustusmaaklerid vahendavad Eesti kindlustusseltside poliise.

Ebaseaduslikult on Eestis elukindlustuspoliise müünud mitu Austria ja Shveitsi elukindlustusfirmat, kelle puhul oli teateid, et kannatanud ei saanud oma hüvitisi kätte.

Hetkel kuum