9. oktoober 1996 kell 22:00

Safrani sõsarfirma läks pankrotti

ASi Cinnamon pankrotihaldur Rein Vaiksaar ütles, et firma põhikirjalise tegevusena fikseeritud autode komisjonimüük oli mõeldud pigem laenukontori varjamiseks. Praeguse seisuga on Cinnamonile esitanud nõudeid 121 eraisikut, kes usaldasid suurte intresside saamise lootuses firma kätte üle nelja miljoni krooni.

Dokumentide järgi oli Cinnamoni viimane omanik Mark Nirman, OÜ-le Safran kuulunud Löwenbräu restorani tegevjuht. Ettevõtteregistri andmetel asutas Cinnamoni Safran, mis kuulus Sergei ja Aleksandr Belokonile.

Rein Vaiksaare sõnul ei ole Cinnamoni võlausaldajatel suurt lootust raha tagasi saada, sest see oli juba enne pankrotiavalduse esitamist laiali tassitud. Alates suvest tegeleb Cinnamoni ja Mark Nirmaniga majanduspolitsei. Nirman on tänaseks Eestimaalt lahkunud. Äripäeva andmetel varjab ta end kas Shveitsis või Iisraelis.

OÜ Safran pankrotihaldur Eve Selberg lausus, et ka Safrani pankrotiprotsessis pole viimasel ajal toimunud muudatusi. Seni ei ole õnnestunud maha müüa Safrani omanduses olevat Pae tänava hoonet Tallinnas, mille väärtus on hinnatud umbes viiele miljonile kroonile, ega Löwenbräu restorani, lisas ta.

Safrani üks omanikke Aleksandr Belokon on keskuurimisbüroo andmetel Moskvas. Sergei Belokon peeti kinni USAs ja tema väljaandmine seisab veel selle aasta lõpuks kavandatud kohtuprotsessi taga.

Hetkel kuum