16. oktoober 1996 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Soome Finnjet International ja Telecom Finland alustavad koostööd Soome ja Rootsi vahelise alternatiivse kaabli ehitamisel.

Kaabel pakuks peale lisamahu kummalegi osapoolele ka tagavarasidekanali. STARTEL-BNS

Ukraina hoiatas, et Tshernobõli tuumajaama sulgemine võib edasi lükkuda, sest jaama sulgemine jätaks riigi talve tulekul ilma elektrienergiata.

Ukraina on varem lubanud sulgeda tuumajaama esimese reaktori novembris, mil reaktor pidi minema korralisele hooldusele.

Ukraina keskkonnaminister Juri Kostenko ütles, et valitsus ja tuumajaama ametnikud arutavad võimalust hoida reaktorit töös vähemalt järgmisel aastal.

Alternatiiviks on reaktori asendamine teise reaktoriga, mis on seisnud kasutuseta pärast laastavat tulekahju 1992. aastal. AP-BNS

Suurbritannia jaemüüja Marks & Spencer Plc kaalub kaubamaja avamist Eestis, märkis kompanii Ida-Euroopa esindaja Simon Innes.

M&Si kaubamaja avamisel Prahas ütles Innes, et järgmisena kavatseb kompanii avada kaubamaja Poolas ning liikuda edasi ka teistesse Ida-Euroopa riikidesse. «Hetkel võtame käsile ühe riigi korraga. Edaspidi võtame vaatluse alla Rumeenia, Slovakkia ja Eesti,» ütles ta.

Teisipäeval Praha pangandusrajooni moodas kaubanduskeskuses Myslbekis avatud kaubamajas on müügipinda 1500 m². REUTER-BNS

Esimeseks välispangaks, mis avab oma filiaali Leedus, saab ilmselt Poola Kredyt Bank S.A.

Poola panga ja Leedu Litimpeksi esindajad sõlmisid septembri lõpul kavatsusprotokolli hoone ostmise kohta. Tehingu esialgne maksumus on kolm miljonit litti.

Loa esinduste avamiseks Leedus on saanud veel kolm välispanka: Bank Polska Opieki S.A., Vene Kontakt ja Suurbritannia The Royal Bank of Scotland Plc. BNS

Mitme lääne majandusanalüütiku arvates võib lähipäevil oodatav Kasahstani krediidireiting kujuneda kõrgemaks hiljuti Venemaale antud reitinguist.

Juhtivate reitinguagentuuride esindajad külastasid Kasahstani septembris seoses novembris ja detsembris kavandatava 100 miljoni dollari suuruse euroobligatsioonide emissiooniga. REUTER-ETA

Ukraina parlament võttis vastu majandusarengu kolme aasta plaani, mis näeb ette abi tööstusettevõtetele.

«Kodumaise tööstuse ja tootmissektori kui terviku säilitamine ja kaitsmine on valitsuse plaanis kesksel kohal,» ütles peaminister Lazarenko parlamendis kõneldes.

Samas ei lubanud programm kiiret abi töölistele, kellele tööstus on võlgu 1,7 miljardit dollarit.

«Me saame lahendada probleemi järk-järgult, makstes välja 200 miljonit grivnat (117 miljonit dollarit) kuus,» ütles Lazarenko. REUTER-BNS

Kommunistliku Ida-Saksamaa lipulaevaks olnud masinatööstusettevõte, mille päästmise vajadust kantsler Helmut Kohl alles esmaspäeval rõhutas, kuulutas teisipäeval välja pankroti.

Ettevõte kandis enne Ernst Thälmanni nime, kuid nüüd oli ta Sket. Firma on viimased kuus aastat olnud majandusraskustes. AP-BNS

Hetkel kuum