17. oktoober 1996 kell 22:00

Kolmapäeval esineb Tallinnas Inglismaa parimaid muusikakollektiive, BBC sümfooniaorkester, mis tõotab kujuneda käesoleva muusikahooaja üheks tippsündmuseks.

Ligi 2 miljonit krooni maksma läinud orkestrit juhatab külalisdirigendina Vernon Handley, solistina esineb pianist Peter Donahoe. Muusikavalik on mitmekesine ja kaunis, hõlmates mitut kuulsat teost: Beethoveni 3. klaverikontserti, Elgari 1. sümfooniakontserti jne.

Kontserdile mineku otsustamisega tasuks kiirustada, sest 100--1500krooniseid pileteid on piiratud hulk.

Laupäeval tasub põigata Karja tänavale galeriisse Vaal, kus on taas uus ekspositsioon. Noorema põlvkonna kunstnik Marko Mäetamm oskab alati shokeerida, kasutades selleks ootamatult lihtsaid vahendeid.

Näitus «Eternal things» (Igavesed asjad) hõlmab 20 pleksiklaasile maalitud teost, milles on kasutatud valget, musta ja punast Vivacolori värvi. Kunstniku eesmärk pole moraali lugeda. Võtmeks on inimese elu nii vaimsel kui materiaalsel tasandil, teisisõnu suhestumine iseenese ja ümbritsevaga ning kulgemine muutuvas ajas.

Järgnevatel õhtutel võib veeta mõned õdusad tunnid Estonias Shakespeare'i ainetel loodud koomilist ooperit «Windsori lõbusad naised» jälgides.

Ooper sobib pingelise tööpäeva järgseks lõõgastuseks. Laval tegutseb parandamatu seelikukütt Falstaff, kes ei saa hakkama Windsoris elavate naistega.

Kõigil õhtutel on laval esinduslik seltskond: Teo Maiste, Mati Kõrts, Tarmo Sild, Villu Valdmaa, Nadia Kurem, Marika Eensalu jt.

Reede õhtut võib jätkata ööklubis Bonnie & Clyde, kuhu teatripilet võimaldab sissepääsu.

Hetkel kuum