10. november 1996 kell 22:00

Tallinna sadama piir-konna äripinna hinnad poole aasta pärast?

Järgmise aasta kevadeks ei söanda loota lisa olemasolevatele ruutmeetritele. Kindlasti hakkavad aga selgemaks saama konkreetsete hoonete asukohad ja kvartalite mahud. Jätkub piirkonnas ja naabruses olevate vanade säilitamist väärt hoonete renoveerimine. Kapitaalseid töid ei ole võimalik teostada odavamalt kui 7000--8000 kr üldpinna m², rendihindadeks prognoosin alates 150 kr/m² kuus.

Hetkel küsitakse sadama piirkonna äripindade eest 170--210 kr/m², kohati isegi 250 kr/m². Viimane hinnaklass on siis muidugi koos soliidse mööbliga. Sadama piirkond ei ole odavam kui kesklinn. Hinnad võivad tõusta isegi kiiremini kui kesklinnas, tänu just sadamale. Kõik, mis jääb sadama ja kesklinna vahele, muutub üha populaarsemaks ja seega ka kallimaks.

Huvi ja aktiivsuse kasv sadama piirkonnas loob sobiva fooni kinnisvaraarendusprojektide realiseerimiseks, küll ei tähenda see veel aga hindade, sh rendiste hüppelist kasvu. Prognoosida võib rendiste 5--10% kasvu lähema 6--12 kuu jooksul. Sama aja pärast -- siis, kui on selgunud, et tegelikkuses ei ole ümbruskonnas midagi muutunud -- võib toimuda krundihindade langus või tasakaalustumine teiste alternatiivsete piirkondadega.

Hetkel kuum