12. november 1996 kell 22:00

Metropoli uut klubi haldavad soome ärimehed

Metropoli esimese ja teise korruse direktor ning ASi Milovenne aktsionäri Pasi Tannineni sõnul on nende firmal allrendileping Metropoli omava ASiga Impala. «Meie asi on äri pöörlema panna,» lausus ta.

Tannineni ütlusel külastab ööpäev läbi avatud lõbustuskeskuse esimese korruse kohvikut ning teise korruse klubi 1500--2000 inimest päevas.

Tanninen möönis, et seni puudub klubil nimi, kuid selle leidmiseks on käimas avalik pakkumine, mille käigus sobiva nime pakkunud isik saab Hispaania reisi omanikuks.

Tanninen ei soovinud avaldada ei Metropoli praegust ega tulevikuks planeeritavat käivet, kuid ütles, et eeldatavalt peaks Metropol käibe poolest kujunema suurimaks toidukohaks Tallinnas.

Metropoli naabruses asuva Gloria restorani direktor Dmitri Demjanov ütles, et tänu Metropoli soodsale asukohale on seal alati rahvas garanteeritud ka keskpärasuse tingimustes. Demjanov lisas, et Metropoli restorani ta Gloriale konkurendiks ei pea, kuna põhierinevus on toiduvalikus.

Pasi Tanninen on Eestis elanud juba kaks aastat. Tema esimene projekt oli Café Opera, milles ta oma osaluse 1996. aastal ASile Kaubahoov maha müüs. Peale Tannineni on Milovenne ASi omanike hulgas veel teisigi soomlasi ning ka eestlasi.

1994. aastal rentis Tallinna linn endise kohvik Moskva ruumid ASile Kuumärk, mis investeeris Metropoli renoveerimisse 12 miljonit krooni ning müüs selle tänavu suvel edasi Impala ASile.

Kuumärgi ASi aktsionäri Toonart Rääsa sõnul müüdi Metropol edasi seetõttu, et sooviti rahu inimestest, kes vahetpidamata eri teenuseid pakkumas käisid.

Impala ASi omanikud ei ole ennast seni avalikustanud, kuid usaldusväärse allika sõnul on tegu eesti ettevõtjaile kuuluva firmaga.

Hetkel kuum