19. november 1996 kell 22:00

Tallinna Sadam suurim aktsiaselts

ASi Tallinna Sadam finantsdirektor Sandor Liive ütles, et firma kümne kuu netokäive oli 669,3 miljonit krooni, mis on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 8,1 protsenti rohkem.

Liive sõnul suurenes käive kaupade hulga ja reisijate arvu suurenemise arvel. Tema sõnul ei saa firma praegu endale tariifide tõusu lubada, sest vastasel juhul ei püsi ta lihtsalt konkurentsis.

Kuigi mõnel aastal on Tallinna Sadama käive suurenenud ka rohkem kui kümme protsenti aastas, on tema sõnul oluline, et firma on saavutanud pideva stabiilse kasvu.

Käesoleva aasta kümne kuuga töödeldi Tallinna Sadamas 11,5 miljonit tonni kaupa, mis on Liive ütlusel 4 protsenti rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

Liive sõnul on kõige suuremad kaubagrupid nafta ja segalast, mida töödeldi vastavalt 4,6 miljonit ja 3,4 miljonit tonni, kusjuures üle poole kaupadest töötlesid erafirmad. Sadam ise töötles 4,8 miljonit ja erafirmad, nagu näiteks Pakterminal, 6,7 miljonit tonni, rääkis ta.

Liive ütlusel on Tallinna Sadamat tänavu kümne kuuga läbinud 3,7 miljonit reisijat, mis on 20 protsenti rohkem kui eelmisel aastal sama perioodi jooksul.

Tema sõnul kasvas reisijate arv eelkõige kruiisireisijate näol. Esimese kümne kuuga külastas Tallinna Sadama kaudu Eestit 462 000 kruiisireisijat, mis on 115% rohkem kui eelmisel aastal sama perioodi jooksul. Tema sõnul külastas Eestit rohkesti kruiisireisijaid suvel, mil sadamas käis sees suuri kruiisilaevu, nt Suurbritannia laevad.

Liinireisijate arv kasvas võrreldes eelmise aastaga 12,4 protsenti ning oli 3,2 miljonit.

Liive sõnul on ettevõtte kümne kuu tulemused paremad, kui aasta alguses prognoositi. Tema ütlusel võib tulemustega rahule jääda selles mõttes, et kaupade liikumine Venemaale pole alati olnud kerge.

4. novembril äriregistrisse kantud ja täielikult riigile kuuluva ASi Tallinna Sadam aktsiakapital on 1,350 miljardit Eesti krooni, aktsiate nominaalväärtus on kümme krooni.

Liive sõnul peaks nad praegu, arvestades aktsiakapitali suurust, olema Eesti suurima aktsiakapitaliga aktsiaselts.

Tallinna Sadama juhatuse esimees on Enn Sarap ning sinna kuuluvad veel tehnikadirektor Aare Kitsing ja Sandor Liive, nõukogu esimees on veeteede ameti peadirektor Kalle Pedak.

Hetkel kuum