17. aprill 1997 kell 22:00

Juba nädalapäevad on Vaalas avatud 17 Sõmera hooldekodu vaimsete puuetega patsiendi näitus. 20--43aastased patsiendid osalesid möödunud aastal Anne Tootmaa korraldatud kunstikursusel. Eelnev kunstikogemus neil puudus.

Omaloomingu kõrval tehti pilte ka maailmanimedega kunstnike, Picasso, Matisse'i, Monet' jt reprode eeskujul.

Draamateatris esietendub Andrus Kivirähu komöödia «Atentaat», mille on lavale seadnud Hendrik Toompere juunior, kujundanud Ene-Liis Semper.

Kivirähulikult soe huumor läbi põnevate ja põrgulikegi sündmuste jõuab vaatajani suurepäraste näitlejate abil -- Guido Kangur, Arne Üksküla, Kaie Mihkelson jpt.

Berliini filmifestivalil auhindu saanud «Romeo ja Julia» on uusim filmiversioon Shakespeare'i 400 aasta eest kirjutatud armastusloost. Enam kui 15 korda ekraniseeritud tragöödia tegevuspaigaks on Verona Beach. On narkootikume, relvi, autodega kihutamist, surma, armastust.

Eilsest on mitu Tallinna kontserdipaika, näiteks Sakala suur saal, Rotermanni soolaladu, Café Amigo, Eeslitall, maailma tasemel põnevakõlalise jazzmuusika päralt. Sakala suures saalis esinevad festivali tähed, nt Jobim-Morelenbaum kvintett täna, legendaarne saksofonist Charles Lloyd homme. Jazzipeol kõlavad ka ladina ja aafrika kuumad rütmid. Külalisi on Jaapanistki. Rotermanni soolaladu on kammerlikuma muusika päralt.

Hetkel kuum