15. mai 1997 kell 22:00

Euroopalt teleliidule roheline tee

Euroopa komisjonil ei ole enam vastuväiteid British Telecomi (BT) ja USA MCI ühinemisplaanidele. ELi konkurentsivolinik Karel van Miert sai teiste komisjoni liikmete nõusoleku tehingu kinnitamiseks, mille väärtus on 20 miljardit USA dollarit.

Nüüd on ainsaks takistuseks veel USA ametivõimude kinnitus.

«BT on olnud väga koostöövalmis ning kõik kaardid lauale pannud. Nad pakkusid kohe välja õiged vastused probleemide kõrvaldamiseks, mis me leidsime, seega andsime neile rohelise tee,» ütles Karel van Miert otsust kommenteerides.

ELi kinnituse saamine sõltub reast teguritest, mis peavad kindlustama konkurentsi säilimise. Need tingimused puudutasid praegusel juhul eelkõige transatlantilist veealust kaablit, mis kuulub ühiselt mõlemale ettevõttele, ning heli- ja videokonverentside alast tegevuste Euroopas. Nii tuleb British Telecomil müüa MCI infrastruktuur Suurbritannias, kuna BT-le kuulub juba praegu üle 90 protsendi sealsest turust.

Moodustuv uus kompanii Concert saab Jaapani Nippon Telegraphi ja Telephine Corpi järel maailma üheks suurimaks telekommunikatsioonifirmaks, mille käive on 40 miljardit dollarit ning millel on 72 riigis ligi 43 miljonit klienti.

Concert on juba moodustanud liidu teiste telekommunikatsioonifirmadega üle maailma. Viimati Hispaania Telefonicaga, mis oli seejärel sunnitud loobuma koostööst teleliidus Unisource. DI

Hetkel kuum