15. mai 1997 kell 22:00

Tartlased Past ja Kolk pakkusid Sotsiaalpanga hoone eest enim

Tallinna linnavaraameti korraldatud suulise oksjoni võitnud ASil Viis Veeringut on aega lepingut allkirjastada ja raha maksta kaks kuud.

«Ma ei tahaks enne lepingu sõlmimist ja hoone omandamist avalikustada, mida seal kavatseme tegema hakata,» ütles ASi Viis Veeringut üks omanikke Urmas Past.

Küll kinnitas ta, et tegemist on kinnisvara arendusprojektiga. «Võimalik, et hoones hakkab tegutsema mõni meile kuuluv meelelahutusega või kaubandusega tegelev firma,» märkis Past.

Pasti sõnul pole tegu eriti soodsa ostuga, sest hoones on alla 2000 m² kasulikku pinda ja ruutmeetri ostuhind kujunes üsna kõrgeks.

Kunagist valuutakauplust Turist ja hilisemat Sotsiaalpanga hoonet Tartu maanteel püüti algul müüa 21 mln krooni eest, kuid sellise hinnaga ei leidunud ostasoovijat.

Alexela ettevõtete grupi omanikud Urmas Past ja Juhan Kolk asutasid ASi Viis Veeringut mõne aasta eest ja seni pole firma tegutsenud.

«See oli meie esimene oksjonil osalemine Tallinnas. Peab ütlema, et oksjoni läbiviimise kord oli ettevõtjaile ebasoodne,» märkis Past.

Tallinna linnavolikogu kehtestatud hoonete võõrandamise korra järgi tuli seni oksjonitel tagatissummana sisse maksta 10% ja osavõtumaksuks 1% objekti alghinnast -- Sotsiaalpanga hoone puhul seega 1,35 mln ja 135 000 krooni.

«Osavõtumaks on minu arvates ebanormaalselt suur. Tallinn peletab sellega ettevõtjad eemale,» märkis Past.

«Eelmisel Tallinna linnavolikogu istungil muudeti linna vara müügiks korraldatavate oksjonite osavõtumaksu suurust ja nüüd on see 1% algsummast, kuid mitte rohkem kui 10 000 krooni,» kinnitas Tallinna linnavaraameti juhataja Eve Fink.

Hetkel kuum