19. mai 1997 kell 22:00

Läänemaa õmblusvabrikule esitatakse pankrotiavaldus

Läänemaa maksuameti direktori Eerik Ojakääru sõnul on pankrotimenetlus praegu parim lahendus, kuna see võimaldab töötajatel tootmist jätkata. Otsustusõigus, kas tootmist jätkata või mitte, on võlausaldajatel.

Läänemaa maksuamet on Sule ja Sulevi suurim võlausaldaja. «Lubame ettevõttel arvatavasti edasi tegutseda, sest see võimaldab kontrollida, mis ettevõtteis tegelikult toimub,» sõnas Ojakäär. Endiselt jäävad arestituks Sulevi ja Sule pangakontod, kust võib väljamakseid teha vaid maksuameti loal.

ASi Sule osanik ja ASi Sulev peadirektor Väino Mets on varem öelnud, et pankrotimenetlus on halvim lahendus, mis ettevõtteid võib ees oodata, sest maksuamet jääb siis hoopis rahast ilma. Firma makseraskustesse sattumise peapõhjuseks peab Mets Venemaal asuva äripartneri ebaausat käitumist.

Eerik Ojakääru sõnul loodab maksuamet tagasi saada kogu võlasumma või vähemalt suurema osa sellest.

«Tuleb panna tööle teine firma, kes hakkab võlgu vähendama,» lisas kohaliku maksuameti direktor. «Sule ja Sulev pole kaks aastat korralikult riigimakse maksnud, kogu aeg on ainult igasugu katteta lubadusi antud.»

AS Sulev on ASi Sule tütarettevõte. Firmade mullune kogukäive ulatus 20 mln kroonini.

Hetkel kuum