19. mai 1997 kell 22:00

Norra sobib loodusehuvilisele gurmaanile

Norra on turistile rikka-likku silmailu pakkuv maa. Teed on Norras head, turismiinfot piisavalt, mis soosib iseseisvat seiklemist.

Mäestikupiirkondades võib pidada suvel lumesõda ning mägedest alla jõudes võib sattuda õitsvasse rododendronioaasi. Kõrgete mägede ilu vaheldub sügavate pikkade fjordidega.

Norralaste lemmiksõiduvahend on jalgratas. Süüa aga armastatakse kala ja teisi mereande. Turistile pakub unustamatuid elamusi Bergeni tilluke, kuid põnev ja ahvatleva valikuga kalaturg. Kes soovib põnevaid maitseelamusi, võiks proovida kitsejuustu (geitos) ja vaalaliha (kval).

Euroopa üheks ilusamaks linnaks peetud Bergenis on võimalus külastada maailmakuulsa helilooja Edvard Griegi majamuuseumi, tutvuda Brüggeni igivana puitarhitektuuriga ja sõita furnikulööriga Floieni mäele linnavaadet nautima ning soodsalt suveniire ostma.

1000aastane Oslo üllatab vanalinna puudumisega, kuna see hävines korduvates tulekahjudes. Raekoja hoone on laotud käsitsi valmistatud tellistest, mida kulus 1,5 miljonit.

Norras ringi reisides võib kohata üllatavalt vanu, 11. sajandist pärinevaid puukirikuid, nn suitsukirikuid. Tõelist silmailu pakuvad aga mägedest alla langevad kosed ja kärestikulised mägijõed.

Lillehammeris asub Euroopa parima ekspositsiooniga vabaõhumuuseum Maihaugen, kus on väljapanekud Norra ajaloost jääajast tänapäevani, loomulikult ka olümpiarajatisi. Teravate elamuste otsijale soovitaks proovida suusastimulaatorit, mille kasutuskord maksab 60--80 Eesti krooni.

Just Norra tõotab kujuneda meie bussi- ja autoturistide üheks eelistatumaks reisisihtpunktiks. Kuna enamik reisibüroosid sõidutab Norrasse, tasuks uurida mitmest büroost, kui kaua nad selle sihtpunktiga on tegelnud, kes on giidideks, kus ööbitakse ning milliseid paiku külastatakse. Näiteks Restling pakub ka peresoodustust. Enne paketi ostu tuleb endale selgeks teha, kas soovitakse saada põgusat ülevaadet kogu riigist või keskenduda mõne piirkonna vaatamisväärsustele. Koguni viit marsruuti pakub Tensi-Reisid. Enamik bussireise kestab 8 päeva. Pakettide hinnad algavad 4200 kroonist, mis viitab sellele, et osa teenuseid tuleb juurde maksta. Nädalaseks reisiks võiks varuda ca 6000 kr.

Hetkel kuum