26. mai 1997 kell 22:00

Bico-Elu toob esimesena müüki hariduskindlustuse

Bico-Elu uue toote puhul kindlustab oma elu lapsevanem. Alates lapse 18aastaseks saamisest maksab kindlustusandja talle kuue aasta jooksul stipendiumi summas, mis on kindlaks määratud kindlustuslepingu sõlmimisel.

Männiku sõnul on uudne moment selles, et kui lapsevanem makseperioodi jooksul sureb, saab laps 18. eluaastani toitjakaotuspensioni poole tulevase stipendiumi ulatuses ja pärast stipendiumi kogu ettenähtud mahus.

Eesti Kindlustuse arendusdirektor Priit Potisepp ütles, et selline hariduskindlustuse variant on Eesti jaoks täiesti uus. «Toitjakaotuspensioni maksmine on äärmiselt ilus idee,» nentis Potisepp.

Eesti elukindlustusseltsid on seni pakkunud lapsekindlustust, mis toimib kogumiskindlustuse põhimõttel: lapse elu on kindlustatud ja määratud vanuses saab laps kindlustussumma korraga kätte. Potisepp märkis, et põhimõtteliselt on ka lapsekindlustus üks hariduskindlustuse variant.

«Ka lapsekindlustuse müügi põhiargument on võimalus koguda lapsele raha hariduse omandamiseks,» kinnitas ASi Polaris reklaamijuht Kaja Pino.

Georg Männik lausus, et Bico omanikud eesotsas Saksa kontserniga Alte Leipziger Europa on seadnud Bico-Elule ülesandeks töötada esmalt välja tootepakett ja alustada seejärel aktiivset müüki.

«Nüüd, pärast pensioni- ja hariduskindlustuse turuletoomist võime öelda, et Euroopa nõuete kohane tootepakett on meil valmis,» ütles Männik. «Praegu võtame juurde arvukalt müügipersonali ja tegeleme agentide koolitusega. Sügisest oleme kindlasti turul märksa aktiivsemad kui seni.»

Priit Potisepp kinnitas, et Eesti Kindlustus suhtub Bico plaanidesse tõsise respektiga. «Alte Leipziger on võimas seljatagune ja nende oskusteave on tõesti tipptasemel,» ütles Potisepp. «Kui Bico-Elu suudab sõlmida kiiresti suure hulga lepinguid, saab temast turul väga tõsine tegija.»

Hetkel kuum